Historie | Xbox | Muzeum

Xbox oslavil 20 let. Microsoft na webu otevřel jeho virtuální muzeum s exponáty a událostmi

Značka Xbox oslavila 15. listopadu dvacet let své existence. To je výročí, které určitě stojí za oslavu, a nutno uznat, že Microsoft ji pojal ve velkém stylu. Součástí nadílky je také nově spuštěné virtuální muzeum, které vás provede historií Xboxu.

Virtuální muzeum oslavující 20 let Xboxu může znít trochu samoúčelně, ale pro mnohaleté fanoušky je něčím, co prostě nemohou minout. K jeho návštěvě stačí do prohlížeče zadat adresu museum.xbox.com.

Muzeum Xboxu

Expozice začíná na samém počátku historie, kdy vývojářský tým DirectX začal vyvíjet Xbox jako konkurenta připravované konzole Sony PlayStation 2. Poté se můžete seznámit s řadou významných událostí z historie Xboxu, podívat se na vývoj a odhalení první konzole a následné uvedení dalších produktů.

Muzeum se nezabývá pouze samotnými konzolemi – připomíná také významné události, jako je uvedení ovladače Kinect či akvizice společnosti Mojang. K vidění je také několik klopýtnutí v historii Xboxu – muzeum se zabývá i problémem „červených kruhů smrti“, jimiž trpěly konzole Xbox 360.

Návštěvníci muzea mohou pomocí avatarů projít digitální trasu, která je provede celou historií. K dispozici je také samostatná sekce věnovaná hře Halo, která připomíná všechny významné události této herní série.

Vlastní statistiky

Pokud se rozhodnete vydat se na virtuální procházku historií Xboxu, doporučujeme vyhradit si dostatek času. Prohlídka veškerých exponátů a zhlédnutí všech videí trvá poměrně dlouho. Vyzkoušeli jsme návštěvu v prohlížečích Chrome a Edge a můžeme konstatovat, že muzeum funguje výrazně plynuleji v prohlížeči od Microsoftu.

Virtuální muzeum také rekapituluje historii jednotlivých hráčů. Po přihlášení k účtu Microsoft se zobrazí vaše statistiky let strávených s Xboxem, které sahají až k původnímu Xboxu (za předpokladu, že jste k němu připojili síťový kabel a přihlásili se do rané verze služby Xbox Live).

Tyto statistiky jdou poměrně hluboko – například ukazují, kdy jste se poprvé přihlásili, kdy jste poprvé hráli na jednotlivých verzích konzolí, a dokonce i kdy jste poprvé hráli svou nejhranější hru na Xboxu. Virtuální muzeum Xboxu je prostě fascinující výlet, který by si žádný fanoušek neměl nechat ujít. Když pro nic jiného, tak kvůli svým osobním statistikám.

Váš názor Další článek: Zapomeňte na ropu a uhlí, Evropa chce vyrábět petrolej a naftu ze vzduchu

Témata článku: Microsoft, Historie, Herní konzole, Xbox, DirectX, Muzeum, Exponát, Návštěva, Významná událost, Mojang, Konzole, Prohlížeč, Události, Xbox Live, Chrome a Edge, Seznámit, Herní konzole na Heureka.czNavrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

** Dnes si ukážeme, že design tištěného obvodu zvládne i zelenáč ** Díky editoru EasyEDA si vystačíte s webovým prohlížečem ** Hotovou desku vyrobí hongkongský JLCPCB

Jakub Čížek
BastleníDIYPojďme programovat elektroniku
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys