Xbox 360: Střed vašeho obýváku

Xbox 360 zvládne i spoustu věcí, než jen hraní. Máme pro vás malý nástin vize Microsoftu v propojení celé domácnosti.

Herní konzole Xbox 360 před pár týdny zlevnila na 5 990 Kč, což z ní udělalo nejlevnější herní zařízení současné generace virtuální zábavy. Za cenu grafické karty střední třídy si můžete pořídit systém, který je předurčen k opanování vašeho volného času. Co můžete od Xboxu 360 očekávat, jaká je současná nabídka her i příslušenství, co se chystá do budoucna? Na všechny tyto otázky vám tento týden odpoví osoby nejpovolanější – redaktoři licencovaného Oficiálního Xbox 360 magazínu.

Tip: sledujte týden s Oficiálním Xbox 360 magazínem

Klepněte pro větší obrázekOficiální Xbox 360 magazín je jediný konzolový časopis u nás. Časopis je určen jak nadšeným hráčům, tak začátečníkům, jimž nabízí srozumitelné a přehledné seznámení s konzolí i nejdůležitějšími hrami. Specialitou je přiložené DVD plné demoverzí a dalších materiálů, vytvářené speciální technologií našich partnerů pouze a jen pro Oficiální Xbox 360 magazín.

V pátek 22. března vyšlo nejnovější číslo, které přináší světové odhalení strategie World in Conflict a exkluzivní zážitky z hraní her, jako je Fallout 3 či GTA IV.

Vlastně každá konzole do příchodu Xboxu 360 se soustředila na jedinou věc – na hry. Až nová konzole od Microsoftu se stala prvním odvážlivcem, jenž se hodlá stát jakýmsi multimediálním zábavním centrem vašeho obývacího pokoje. Zvládne stahovat videa ve vysokém rozlišení z internetu, připojit se k vaší domácí síti. Lze k ní připojit takřka libovolný MP3 přehrávač, digitální fotoaparát a kameru a prohlížet si fotky, videa a přitom poslouchat vaší oblíbenou hudbu. Už nemusíte mít v obývacím pokoji ošklivou šedou škatuli vašeho PC, stačí vám elegantní Xbox 360. Ve zkratce se teď podíváme, co všechno lze ke konzoli připojit.

Hudební přehrávače

Jedna z multimediálních vlastnostíXboxu 360 je schopnost komunikace s obrovskou paletou MP3 přehrávačů. A to nejen s běžnými přehrávači s flash pamětí, ale spokojeně pracuje i s iPody, Zeny, iRivery a spoustou dalších. U všech her lze využít svoji sbírku MP3 skladeb místo originálního soundtracku a poslouchat písničky, které máte nejraději. Stejně tak pochopitelně lze poslouchat hudbu i jen tak v dashboardu (uživatelské rozhraní), při prohlížení marketplace atd. Nechybí ani oblíbené vizualice známé třeba z WinAmpu.

Optické disky: CD a DVD

Konzole je kompatibilní snad se všemi optickými disky, co existují, ze kterých si můžete pouštět hudbu či třeba prohlížet obrázky a videa. Pochopitelně nechybí ani možnost sledovat DVD filmy. A nechybí ani podpora progressive-scan 480p pro vyšší požitek. S přídavnou HD DVD mechanikou si můžete vychutnat i filmy v HD, i když zrovna tento formát je již tak trochu passé. Výborným bonusem je plná integrace s Xbox Live – užitečné, pokud chcete pozastavit film, protože vás kamarád pozval na krátkou partičku třeba v Gears of War. Jednou z funkcí Xboxu 360 je i ripování hudebních CD na harddisk.

Klepněte pro větší obrázek 
Přídavná HD DVD mechanika už asi mnoho využití nenajde

Digitální fotoaparáty

Jednoduše připojte váš Xbox 360 k vaší digitální kameře a hotovo. Po připojení do USB se valná většina kamer chová jako klasické přemostění k paměťové kartě, takže Xbox 360 nabízí obrovskou míru kompatibility. Prohlížet si můžete obrázky ve formátu JPEG, nechybí základní funkce jako je slideshow.

Flash paměťové karty

Přestože může mít Xbox 360 problém s připojováním některých externích harddisků, nahrazuje to perfektní kompatibilitou s širokou paletou USB paměťových klíčenek. Snad úplně každá flash paměť s USB 2.0 rozhraním hned funguje. Se všemi podobnými zařízeními se operuje jako s digitálními kamerami. Prostě v dashboardu vyberte záložku Media a vše máte přehledně před sebou.

Media Center

Media PC jsou tím zajímavým způsobem, jak ukládat hudbu, filmy a obrázky a získat perfektní přístup k digitální televizi. Stejně jako Xbox 360 dokáží zvládnout obraz ve vysokém rozlišení, což znamená perfektní zážitek na všech plasmách, LCD televizích a projektorech. Také mývají obrovské harddisky, na které se bez problémů vejde celý váš archív. Media Centre nabízí přátelské rozhraní pro veškerou manipulaci s hudbou, fotkami a filmy. Xbox 360 dokáže toto prostředí replikovat, čímž v podstatě nabízí podobnou funkci jako PC originál. Přes síť lze streamovat video a hudbu, přičemž se dá připojit až pět Xboxů 360.

Klepněte pro větší obrázek

Media Center zvládne:

  • Přehrávání videa

Nastavit si přístup ke svým videím je snadná záležitost. V PC založte nový adresář a odkažte se na něj při nastavování MCE2005. V tomto adresáři můžete vytvářet další podadresáře a síťové odkazy na další počítače. Jakmile se připojíte, můžete na Xboxu 360 procházet adresáře přesně stejně jako na PC – rozhraní je totožné. Xbox 360 v základě v současné době zvládne přehrávat jen videa ve formátu WMV, MPEG, MPEG2 , MPEG4 a h.264. S pomocí PC a Media Center se však nabídka rozšíří.

  • Digitální TV

Způsob, jakým Media Center pracuje s digitální TV je velmi inovační. Obzvlášť, pokud máte dvě TV karty. Software si stáhne seznam všech kanálů z internetu, čímž překonává většinu podobných digitálních systémy. Nahrávání programů do počítače je bezztrátový proces. Po přidání dalších karet lze může sledovat různé programy víc uživatelů zároveň.

  • Další média

Xbox 360 zvládne bez problémů většinu hudebních a obrázkových formátů, aniž byste museli využívat funkce Media Center. Ovšem díky obrovskému úložnému prostoru můžete nakopírovat všechny obrázky a hudbu na PC a následně je bez problémů streamovat.

  • Online služby

Media Center lze připojit k internetu a streamovat videa přímo z něj. Zdrojů je velký počet, takže určitě najdete něco zajímavého i pro sebe. Doinstalováním různých přídavných prográmků se dají možnosti ještě rozšířit, třeba v podobě přístupu do filmové databáze IMDB či aktuálních zpráv o počasí.

 

 

 

 

Klepněte pro větší obrázekOficiální Xbox 360 magazín nabízí každý měsíc témata důkladně a do hloubky se věnující všemu spojenému s konzolí Xbox 360. Nechybí ani testy HD televizorů, reproduktorových soustav či příslušenství.

Diskuze (46) Další článek: Nová verze OpenOffice: várka užitečných inovací

Témata článku: Herní konzole, Xbox 360, Xbox, Nový adresář, GTA 5, Digitální film, Fallout 3, Valná většina, GTA 4, GTA V, Obývací pokoj, Obývák, Běžný přehrávač, Fallout 4, Nejnovější číslo, Televize s DVD, Plasma, Podobný film, Herní zážitek, Str, Nejlevnější televizory, Soundtrack, Digitální kamery, Nová konzole, Nejlevnější televize, Herní počítače pro na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 157

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 58

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11