Twitter

X, které znáte spíš jako Twitter, možná zruší funkci blokování uživatelů. Podle Elona nedávají bany smysl

Může to být jen test reakcí veřejnosti. Nebo Elon Musk jen tak něco plácnul. Anebo X (dříve Twitter) opravdu zruší funkci blokování účtů, pomocí které dnes může každý komukoli zakázat sledování svých příspěvků.

Elon Musk reagoval na otázku, jestli je vůbec nějaký důvod k blokování, když je na X funkce Mute (utlumení). Vůči příjemci má podobný efekt: nevidí příspěvky lidí, které umlčel. Oni však mohou číst, co napsal, a reagovat na to. Mute ale pak nemá vliv na zobrazení reakcí na tuto odpověď. Neuklidí tak dokonale jako blokování.

Elon odpověděl: „Blokování bude jako funkce odstraněno, s výjimkou soukromých zpráv.“ A k blokování dodal „Nedává to smysl“.

Komentář Živě: Reakce na X (Twitteru) jsou bouřlivé. V kruzích, které osobně sledují, prakticky výhradně nesouhlasné. Ale podle mého názoru záleží hlavně na implementaci. Kdyby třeba X upravil funkci umlčování tak, aby se uplatňovala i na odpovědi umlčených, efekt by pro příjemce zpráv mohl být stejný jako blokování.


Oživeno v sobotu 19. srpna | Aqueel, který podle svého profilu pracuje v produktovém oddělení X, zkusil vysvětlit záměr zrušit na X blokování:

Vidím, že mnoho uživatelů se obává odstranění blokování. My ale můžeme zesílit ztlumení, například nedovolit lidem, které ztlumíte, aby vám odpovídali nebo vás citovali. Můžeme také přenést váš seznam blokace do seznamu ztlumených.

Zabránit účtu, aby viděl vaše příspěvky, v praxi nefunguje. Kdokoli s jakýmkoli záměrem může zjistit, co píšete, jednoduše si vytvoří jiný účet nebo se odhlásí.

Diskuze (27) Další článek: Těm nejnáročnějším hráčům nahradí dvě obrazovky. Test 49" monitoru Samsung Odyssey OLED G9 Smart

Témata článku: , ,