WWW.C. – internetový záchod od Microsoftu

Internetový portál MSN U.K. se rozhodl prosadit internet na místa dosud vyhrazená tichému rozjímání nebo četbě denního tisku. Na léto chystá několik pojízdných hi-tech kadibudek. Příjemný online zážitek má zaručit plazmová obrazovka a šest reprobeden.
Internetový kloset označovaný jako iLoo bude ozdobou a atrakcí doprovázející letní hudební festivaly ve Velké Británii. Uživatelé „iToalet“ získají bezdrátový přístup na internet, ovládat zabudovaný počítač budou pomocí bezdrátové klávesnice a po té, co si vyhrají s internetem a/nebo vykonají potřebu, použijí k očistě speciální papír potištěný reklamami s nabídkou adres internetových serverů.

O zobrazování stránek se bude starat nastavitelná plazmová obrazovka zabudovaná do dveří. Samotné připojení bude realizováno pomocí technologie WiFi, takže z kadibudky nepovedou žádné měděné dráty, které by mohli případní nenechavci uříznout a odnést. Pro multimediální zážitky a hudební služby nabízené portálem MSN bude k dispozici šestikanálová souprava reproduktorů zabudovaná pod mísu. Díky této ozvučovaní jednotce bude možné získat příjemnou iluzi soukromí a izolovat jisté nelibé zvuky, které se při seancích na WWW.C. mohou vyskytnout.

Podle marketingové manažerky MSN UK Tracy Blacher je vytvoření internetové toalety přirozeným krokem v rozšiřování působnosti celosvětové sítě. „Lidé byli zvyklí sáhnout při návštěvě toalety po knížce nebo časopisu, ale teď se mohou připojit. Je to úžasná představa, že se nejmenší pokoj v bytě může stát branou do obrovského virtuálního světa.“ Nezbývá než dodat, že majitelé komunikátorů a xDA zařízení tuto zkušenost již mají, i když bez šestikanálového zvuku.

Manažeři projektu iLoo si pravděpodobně uvědomují, že při používání jejich multimediální toalety může dojít k významnému nárůstu doby průměrně strávené vyměšováním. Pro nebožáky svíjející se ve frontě kolem kadibudky dunící v rytmu hudby z internetových rádií tak připravili malou náplast. Z vnější strany oné místnosti bude vykukovat druhý displej s vodě-odolnou klávesnicí, takže i jeden ze šťastných čekajících bude moci na své nutkání zapomenout v reji emailů a webových stránek.

Internetový mobilní záchod je zatím posledním ztřeštěným nápadem jak propagovat internet. Předchozí projekty zahrnují internetovou lavičku v parku nebo soutěž, jejíž účastníci byli zavřeni na 100 hodin v uzavřené místnosti a o své živobytí se museli postarat pomocí internetového připojení a nákupů na webu. Čeští uživatelé zatím s podobnými akcemi mnoho zkušeností nemají. Zmínit tak můžeme pouze několik roadshow v poněkud tradičnějším stylu.

Diskuze (26) Další článek: Miniaturní pevné disky – největší trend příštích let

Témata článku: Internet, Místnost, Připojená klávesnice, Malé rádio, Festival, Záchod, Hudební festival, Virtuální klávesnice, Obrovský krok, Atrakce


Určitě si přečtěte

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji