WWW.C. – internetový záchod od Microsoftu

Internetový portál MSN U.K. se rozhodl prosadit internet na místa dosud vyhrazená tichému rozjímání nebo četbě denního tisku. Na léto chystá několik pojízdných hi-tech kadibudek. Příjemný online zážitek má zaručit plazmová obrazovka a šest reprobeden.
Internetový kloset označovaný jako iLoo bude ozdobou a atrakcí doprovázející letní hudební festivaly ve Velké Británii. Uživatelé „iToalet“ získají bezdrátový přístup na internet, ovládat zabudovaný počítač budou pomocí bezdrátové klávesnice a po té, co si vyhrají s internetem a/nebo vykonají potřebu, použijí k očistě speciální papír potištěný reklamami s nabídkou adres internetových serverů.

O zobrazování stránek se bude starat nastavitelná plazmová obrazovka zabudovaná do dveří. Samotné připojení bude realizováno pomocí technologie WiFi, takže z kadibudky nepovedou žádné měděné dráty, které by mohli případní nenechavci uříznout a odnést. Pro multimediální zážitky a hudební služby nabízené portálem MSN bude k dispozici šestikanálová souprava reproduktorů zabudovaná pod mísu. Díky této ozvučovaní jednotce bude možné získat příjemnou iluzi soukromí a izolovat jisté nelibé zvuky, které se při seancích na WWW.C. mohou vyskytnout.

Podle marketingové manažerky MSN UK Tracy Blacher je vytvoření internetové toalety přirozeným krokem v rozšiřování působnosti celosvětové sítě. „Lidé byli zvyklí sáhnout při návštěvě toalety po knížce nebo časopisu, ale teď se mohou připojit. Je to úžasná představa, že se nejmenší pokoj v bytě může stát branou do obrovského virtuálního světa.“ Nezbývá než dodat, že majitelé komunikátorů a xDA zařízení tuto zkušenost již mají, i když bez šestikanálového zvuku.

Manažeři projektu iLoo si pravděpodobně uvědomují, že při používání jejich multimediální toalety může dojít k významnému nárůstu doby průměrně strávené vyměšováním. Pro nebožáky svíjející se ve frontě kolem kadibudky dunící v rytmu hudby z internetových rádií tak připravili malou náplast. Z vnější strany oné místnosti bude vykukovat druhý displej s vodě-odolnou klávesnicí, takže i jeden ze šťastných čekajících bude moci na své nutkání zapomenout v reji emailů a webových stránek.

Internetový mobilní záchod je zatím posledním ztřeštěným nápadem jak propagovat internet. Předchozí projekty zahrnují internetovou lavičku v parku nebo soutěž, jejíž účastníci byli zavřeni na 100 hodin v uzavřené místnosti a o své živobytí se museli postarat pomocí internetového připojení a nákupů na webu. Čeští uživatelé zatím s podobnými akcemi mnoho zkušeností nemají. Zmínit tak můžeme pouze několik roadshow v poněkud tradičnějším stylu.

Diskuze (26) Další článek: Miniaturní pevné disky – největší trend příštích let

Témata článku: Internet, Atrakce, Připojená klávesnice, Malé rádio, Hudební festival, Obrovský krok, Místnost, Virtuální klávesnice, Záchod, Festival


Určitě si přečtěte

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 19

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku