Microsoft | Microsoft Word | Microsoft 365

Word a spol. mění kontextovou nabídku. Microsoft přidal vyhledávací pole pro rychlý přístup k funkcím

Málokdy v Office dojde k uživatelsky výrazné změně, protože se jedná o dospělý produkt. Naposledy to bylo zahájení prací na vizuálním redesignu, díky němuž nástroje zapadnou do Windows 11. Teď se mi v Office 365 objevila kontextová nabídka, která navrchu poskytuje vyhledávací pole.

To je velice příhodné, protože stačí začít psát a najít si požadovaný příkaz. Vyhledávání se neomezuje na obsah samotné nabídky, zdá se, že prohledává kompletní obsah příkazů dané aplikace. Kontextová nabídka tak konkuruje vyhledávacím polím v záhlavích aplikací, kterým požadovaný příkaz „vytáhnete“, aniž byste zdlouhavě procházeli objemný pás karet.

Vyhledávat nezačnete po otevření kontextové nabídky, písmeny na klávesnici se v tom případě navigujete v příkazech kontextové nabídky, jako jste to znali doposud. Vyhledávat ve všech příkazech začnete až v momentě, kdy je pole pro hledání aktivní. Stačí nad něj přesunout ukazatel myši.

Proč se Microsoft rozhodl duplikovat funkci, kterou už Office nabízí, není jasné. Vyhledávání v kontextové nabídce nevidím v seznamu změn, takže může jít o malý experiment. Vyhledávání se mi objevilo v Office zapojených do programu Insider, specificky do kanálu Beta (verze 2206, build 15330.20004). Funkce se ani neobjevila bezprostředně po aktualizaci.

Zdroje: Office Insider Blog

Váš názor Další článek: Tak vypadá zelená budoucnost zemědělství. Traktor s nulovými emisemi pohání čpavek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,