Word 97 padá při ukládání ve Windows 98

[Win98] Word 97 má chybu, která komplikuje život majitelům Windows 98.
Word 97 má chybu, která komplikuje život majitelům Windows 98. Pokud do textu dokumentu vložíte položku poklepáním na její text z karty Automatický Text v dialogu Automatické opravy, a pak se pokusíte uložit dokument, Word ohlásí chybu aplikace a uživatel přijde o všechna neuložená data.

O této chybě ví přitom Microsoft již poměrně dlouho, 22. června tedy ještě před uvedením Windows 98 o ní uveřejnil informaci, ale dosud neuveřejnil opravu. Ta sice již existuje, ale bude až součástí druhého Servis Packu pro Office 97. Přesto,že se tento problém objevuje jen ve Windows 98, Microsoft jej označuje za chybu Office, nikoli Windows.

Vyzkoušeli jsme, že se tato chyba objevuje i v českých verzích Office 97 CZ a Windows 98 CZ. Není to tedy záležitost čistě americká. Obejití této chyby je poměrně jednoduché, prostě nesmíte vložit text poklepáním na položku, jen ji označit a stisknout tlačítko Vložit. Tak se chyba neprojeví.

Není to první problém, který se objevil po uvedení Windows 98, již dříve byla objevena drobná chyba při startování počítače o půlnoci na Silvestra 1999. Navíc někteří uživatelé starších počítačů mají problémy při přechodu na Windows 98 a v souboru setup.txt na instalačním CD je dokonce přímo uvedeno:

Počítače Sager NP8200 nebo Wedge Technologies 466/DX2
DŮLEŽITÉ INFORMACE: Pokud nainstalujete systém Windows 98 do přenosných počítačů Sager NP8200 nebo Wedge Technologies 466/DX2, nebudete je moci používat, a to ani v případě, že znovu nainstalujete předchozí verzi systému Windows.

Jak pak ten nešťastný počítač rozjedete, když si to dřív nepřečtete? Všem mohu jen doporučit, aby si prohlédli před instalací tento dokument, zvláště, když používají trochu starší počítač, kde hrozí například neaktualizovaný BIOS grafické karty a podobně.

Váš názor Další článek: IBM pokračuje s řešením pro rok 2000 odzdola

Témata článku: Windows, Microsoft Word, Chyba, Sager, Neaktualizovaný systém, Word, Jednoduchá oprava, Window


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky