Wizardbrush: Malířem i na počítači

Pokud vám pro úpravu a tvorbu obrázků nestačí malování ve Windows, můžete sáhnout po mnohem sofistikovanějším nástroji, se kterým budou vaše díla vypadat mistrovsky.

Patříte-li mezi nadšené obdivovatele i tvůrce umění a chcete zkoušet vytvářet vlastní díla pomocí počítače, který nepotřebuje dokupovávat tempery, plátna ani štětce, můžete vyzkoušet jeden z nejpovolanějších programů k tomuto účelu. Zapomeňte na přetechnizované a strojově vyhlížející výtvory jiných grafických editorů. Wizardbrush nabízí možnost vytvořit vskutku uměleckou malbu, kresbu či do jejich forem předělat jiný obrázek nebo fotografii.

stáhnout program Wizardbrush 6.7.6.2 Licence: shareware, 4,1 MB
Autor: Eusoftware
Web programu: www.eusoftware.com


Jako dětská hračka

Nemusíte být zrovna zdatný grafik či umělecký malíř, abyste s Wizardbrushem dosáhli nadprůměrných výsledků při kresbě či malbě. Rovněž nemusíte být ani počítačovým expertem. Prostředí a ovládání programu je totiž tak jednoduché, přehledné a do značné míry intuitivní, že se formou zkoušení a hraní naučí s Wizardbrushem pracovat i malé dítě. K tomu navíc lze využít propracovaného tutoriálu, který vám předvede všechny hlavní dovednosti programu na několika ukázkových obrázcích.

Klepněte pro větší obrázek 
Zatím stále tabula rasa.

Program se po nainstalování spustí automaticky v celoobrazovkovém módu, takže vaši uměleckou kreativitu nebude rušit okolní prostředí Windows. Rozprostření ovládacích prvků jde ve směru zažité klasiky, kdy vlevo naleznete panel s výtvarnými nástroji, nahoře lištu pro základní funkce programu a ve zbytku prostoru se pohybuje okno pro malování. K tomu se zde ještě nacházejí menší panely, které slouží k úpravě funkcí výtvarných nástrojů – např. změna barvy, tvaru a velikosti kreslící plochy, její povrch atd.

Klepněte pro větší obrázek 
Namaluj strom, postav dům a...

Plný šuplík nástrojů

Wizardbrush nabízí skutečně široké možnosti výtvarné kreativity, kterou lze realizovat za pomoci množství nejrůznějších nástrojů. Předně tu je klasický štětec, tužka, křída, uhel či pero, se kterými budete ponejvíce pracovat při vytváření rysů a kontur. Pro vybarvování a barevné dolaďování tu pak máte nástroje, které velice věrně napodobují chování a výsledky svých reálných představitelů. Barvit tak můžete tubou, několika druhy štětky, kýblem barvy nebo můžete všechno hezky rozmáznout štětcem namočeným ve vodě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úprava fotografií během pár vteřin.

V programu nejste odkázáni pouze na tvorbu nových vlastních děl. Můžete rovněž upravovat již vytvořené obrázky nebo dokonce digitální fotografie. Kromě přimalovávání vlastních předmětů, vkládání přednastavených objektů a dalších drobností využijete především nejrůznějších filtrů. K dispozici máte různé formy rozostření i zaostření, filtry pro pestré barevné hrátky, odšumění a také mnoho způsobů, jak přeměnit fotografii na klasickou kresbu a malbu.

Klepněte pro větší obrázek 
Rozmáznutí mokrým štětcem vypadá stylově.

Výsledek stojí za to

Pro toho, kdo má dostatek času, chuť si hrát a samozřejmě i nějaký ten výtvarný talent, nabízejí dovednosti programu dostatek možností k umělecké seberealizaci. Samozřejmě při ovládání lépe pochodíte s tabletem či jiným sofistikovanějším zařízením, než je obyčejná myš. Wizardbrush tato zařízení pochopitelně podporuje. Své výsledky si pak můžete uložit do formátů TIFF, PNG a TGA. Za všechnu tu parádu musíte zaplatit tvůrcům programu 30 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek 
Už jen zarámovat.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, GigaMania, Tabula Rasa, Přehledné prostředí

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • a.malotka 27. 7. 2009 9:26:07
    proste reagoval totalne mimo, mozna na uplne jiny clanek, rozhodne vsak na...
  • akira.uzai 25. 7. 2009 11:39:16
    přesně tak, kvalita GUI toho programu není nahranici vkusu ale na hranici...
  • Tomáš Břinčil 24. 7. 2009 18:34:53
    To jsem z toho sice nepochopil. Ale můj subjektivní názor je, že by...
Určitě si přečtěte

Jak rozšířit signál Wi-Fi: Extender je nejlevnější a snadná cesta

Jak rozšířit signál Wi-Fi: Extender je nejlevnější a snadná cesta

** Wi-Fi extendery dobře poslouží k rozšíření signálu ** Jsou to malé krabičky do zásuvky s triviálním nastavením ** Zvolte raději výkonnější modely, svůj účel splní lépe

Včera | David Polesný | 24

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé střihové programy pro neprofesionální využití stojí do 3 000 Kč, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada editačních funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro nejrozšířenější operační systém Windows

25.  6.  2017 | Stanislav Janů | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky