Wizardbrush: Malířem i na počítači

Pokud vám pro úpravu a tvorbu obrázků nestačí malování ve Windows, můžete sáhnout po mnohem sofistikovanějším nástroji, se kterým budou vaše díla vypadat mistrovsky.

Patříte-li mezi nadšené obdivovatele i tvůrce umění a chcete zkoušet vytvářet vlastní díla pomocí počítače, který nepotřebuje dokupovávat tempery, plátna ani štětce, můžete vyzkoušet jeden z nejpovolanějších programů k tomuto účelu. Zapomeňte na přetechnizované a strojově vyhlížející výtvory jiných grafických editorů. Wizardbrush nabízí možnost vytvořit vskutku uměleckou malbu, kresbu či do jejich forem předělat jiný obrázek nebo fotografii.

stáhnout program Wizardbrush 6.7.6.2 Licence: shareware, 4,1 MB
Autor: Eusoftware
Web programu: www.eusoftware.com


Jako dětská hračka

Nemusíte být zrovna zdatný grafik či umělecký malíř, abyste s Wizardbrushem dosáhli nadprůměrných výsledků při kresbě či malbě. Rovněž nemusíte být ani počítačovým expertem. Prostředí a ovládání programu je totiž tak jednoduché, přehledné a do značné míry intuitivní, že se formou zkoušení a hraní naučí s Wizardbrushem pracovat i malé dítě. K tomu navíc lze využít propracovaného tutoriálu, který vám předvede všechny hlavní dovednosti programu na několika ukázkových obrázcích.

Klepněte pro větší obrázek 
Zatím stále tabula rasa.

Program se po nainstalování spustí automaticky v celoobrazovkovém módu, takže vaši uměleckou kreativitu nebude rušit okolní prostředí Windows. Rozprostření ovládacích prvků jde ve směru zažité klasiky, kdy vlevo naleznete panel s výtvarnými nástroji, nahoře lištu pro základní funkce programu a ve zbytku prostoru se pohybuje okno pro malování. K tomu se zde ještě nacházejí menší panely, které slouží k úpravě funkcí výtvarných nástrojů – např. změna barvy, tvaru a velikosti kreslící plochy, její povrch atd.

Klepněte pro větší obrázek 
Namaluj strom, postav dům a...

Plný šuplík nástrojů

Wizardbrush nabízí skutečně široké možnosti výtvarné kreativity, kterou lze realizovat za pomoci množství nejrůznějších nástrojů. Předně tu je klasický štětec, tužka, křída, uhel či pero, se kterými budete ponejvíce pracovat při vytváření rysů a kontur. Pro vybarvování a barevné dolaďování tu pak máte nástroje, které velice věrně napodobují chování a výsledky svých reálných představitelů. Barvit tak můžete tubou, několika druhy štětky, kýblem barvy nebo můžete všechno hezky rozmáznout štětcem namočeným ve vodě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úprava fotografií během pár vteřin.

V programu nejste odkázáni pouze na tvorbu nových vlastních děl. Můžete rovněž upravovat již vytvořené obrázky nebo dokonce digitální fotografie. Kromě přimalovávání vlastních předmětů, vkládání přednastavených objektů a dalších drobností využijete především nejrůznějších filtrů. K dispozici máte různé formy rozostření i zaostření, filtry pro pestré barevné hrátky, odšumění a také mnoho způsobů, jak přeměnit fotografii na klasickou kresbu a malbu.

Klepněte pro větší obrázek 
Rozmáznutí mokrým štětcem vypadá stylově.

Výsledek stojí za to

Pro toho, kdo má dostatek času, chuť si hrát a samozřejmě i nějaký ten výtvarný talent, nabízejí dovednosti programu dostatek možností k umělecké seberealizaci. Samozřejmě při ovládání lépe pochodíte s tabletem či jiným sofistikovanějším zařízením, než je obyčejná myš. Wizardbrush tato zařízení pochopitelně podporuje. Své výsledky si pak můžete uložit do formátů TIFF, PNG a TGA. Za všechnu tu parádu musíte zaplatit tvůrcům programu 30 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek 
Už jen zarámovat.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, GigaMania, Tabula Rasa, Nejrůznější nástroje, Přehledné prostředí, Dětská hračka, Počítačový expert, Umělecký filtr, Nejrůznější tvar

Určitě si přečtěte

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 37

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

** Microsoft se zabydluje na platformě Android ** Nedávno představený launcher už používá milion uživatelů ** Je to stále jen zanedbatelný zlomek uživatelů Androidu, ale slibný růst

22.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 35

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

** Co je to vlastně láska? Dá se vysvětlit vědecky? ** Výzkum ukázal, že zamilovaní jedinci mají mj. zvýšenou hladinu fenyletylaminu a množství testosteronu ** Je ale rozdíl mezi zamilovaností a láskou

21.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje