Wireless Router OvisLink WL-1124AR: Když chcete jen to nejlevnější

Když si vybíráte produkt z nějaké kategorie, kde se moc neorientujete, obvykle postupujete volbou zlatého středu. To nejlevnější i to nejdražší předem vyřadíte jako podezřelé a vyberete si něco co vám bude vyhovovat ze středu produktů. Protože my ale můžeme otestovat i to podezřelé, podívali jsme se na to nejlevnější, co můžete dostat.
Kapitoly článku

Koupit či nekoupit?

Bezdrátový směrovač OvisLink WL-1124AR je levný, ale jeho nízká cena není nutně vykoupena špatnou využitelností. Pochopitelně u něj najdeme chyby a prostor ke zlepšení zejména v oblasti omezování přístupu, nejsou to ale takové chyby, které by z něj činily snadno zranitelný systém, který vás nijak nezabezpečí proti vnějšímu útoku. Bohužel starší model WL-1104AR měl tyto možnosti lepší. Jak u každé bezdrátové sítě je i s tímto směrovačem nutné brát bezdrátovou síť jako potenciálně nebezpečnou a například mít sdílené složky na počítačích chráněné heslem či omezením na uživatele.

Využití bych viděl zejména v domácích sítích pro levné vybudování infrastruktury pro připojení více počítačů k jednomu ADSL připojení či vybudování malé místní sítě pro přátele v okolních bytech. Cena směrovače na úrovni samostatných karet z něj navíc dělá zajímavou alternativu pro propojení dvou počítačů mezi sebou.

Přiznám se, že při součtu všech kladných a záporných vlastností mně osobně vyšlo kladné hodnocení a tak teď tento směrovač používám pro svou domácí síť. Uvidím, jak si poradí při plánovaném budování místní bezdrátové sítě mezi sousedy.

Plusy a mínusy

+ funguje pro běžné domácí využití
+ cena
+ ověřeno ve spojení s Alcatel Speed Touch Home upraveným na Pro
+ bohatě postačuje pro domácí využití
- nemá filtr MAC adres pro bezdrátové připojení
- nevhodné pro více jak 10-15 počítačů
- neumí sám vytáčet připojení s Alcatel Speed Touch Home

 

Bezdrátový směrovač OvisLink WL-1124AR
Stránky produktu s parametry
Cena: zhruba 3350 Kč včetně DPH
Produkt zapůjčila firma 100Mega Distribution

Témata článku: Internet, Bezpečnost, Router, PCMCIA, Dosah, Webová varianta, Levná alternativa, Použitý počítač, Jediná síť, Speed, Touch, Vybraný port, Domácí síť, DSL, Konektor, Chráněná složka, Wire, Využití, Zranitelný systém, Levná verze, Blikání


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu