Wireless Router OvisLink WL-1124AR: Když chcete jen to nejlevnější

Když si vybíráte produkt z nějaké kategorie, kde se moc neorientujete, obvykle postupujete volbou zlatého středu. To nejlevnější i to nejdražší předem vyřadíte jako podezřelé a vyberete si něco co vám bude vyhovovat ze středu produktů. Protože my ale můžeme otestovat i to podezřelé, podívali jsme se na to nejlevnější, co můžete dostat.
Kapitoly článku

Malá modrá s překvapením uvnitř

OvisLink WL-1124AR se prodává za zhruba 3000 Kč bez daně, cenou je tedy skoro na úrovni lepších bezdrátových síťových karet. Na našem trhu se tak řadí k těm úplně nejlevnějším. Podporuje pouze tradiční standard 802.11b, tedy maximální teoretickou rychlost 11 MBit/s. Mimo bezdrátového rozhraní obsahuje i čtyři tradiční ethernetové porty 10/100 a pochopitelně i konektor pro vstup z vnější sítě.

Klepněte pro větší obrázek

Samotný směrovač je mimořádně kompaktní, s rozměry 16x12,5x2,5 má zhruba půdorys formátu A6 a nezakryje celou dlaň. Nebude tedy rozhodně zabírat místo a působí na pohled spíše jako hračka.

Diodky na čelním panelu nabízí jen to nejnutnější: napájení, připojení k WAN, připojení k jednotlivý čtyřem portům a připojení bezdrátové sítě. Specialitkou je možnost nastavení jedné z diod pro místní síť na upozorňování na novou poštu. Podle frekvence blikání lze poznat kolik nepřečtených zpráv máte na svém POP3 účtu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vzadu jsou konektory pro ethernet a napájení. Po otevření najdete zcela normální bezdrátovou PCMCIA kartu. Konektory pro připojení antén jsou standardní lze je tedy nahradit redukcemi pro větší anténu.

Na zadní straně jsou dvě neodpojitelné antény nastavovatelné ve dvou směrech. Nejde tedy jednoduše odpojit anténu a připojit třeba silnější či směrovou. Nicméně při otevření krabice zjistíte, že to s výměnou antén není zase tak složité. Uvnitř se totiž skrývá zcela obyčejná WiFi PCMCIA karta, která nemá integrovanou anténu ale pouze dva konektory pro připojení antén. Tuto kartu mimochodem nabízí OvisLink i samostatně. Je tedy možné odpojit obě antény a na standardní konektory přes běžně dostupné redukce připojit jiné typy antén. Dosah standardních antén postačí k pokrytí středního bytu plným signálem, přes zdi je signál pochopitelně tlumen a dosah všesměrových antének se pak počítá na metry a ne na desítky metrů.

Témata článku: Internet, Bezpečnost, Router, Webová varianta, Využití, Speed, Chráněná složka, DSL, Domácí síť, Konektor, Dosah, Touch, PCMCIA, Jediná síť, Levná verze, Zranitelný systém, Vybraný port, Levná alternativa, Wire, Blikání, Použitý počítač


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu