WinZip 8.0 beta – nebo spíš sedmička GLX

Asi nejoblíbenější a zároveň nejrozšířenější komprimační program pod Windows, WinZip se dočkal již své osmé verze.
Asi nejoblíbenější a zároveň nejrozšířenější komprimační program pod Windows, WinZip, se dočkal již své osmé verze. Zatím je k dispozici pouze beta, ale i ta může hodně napovědět. Už na první pohled je zřejmé, že žádné převratné změny se nekonají. Vše nové zůstává téměř skryto a zkušenější uživatel může novinky snadno přehlédnout. To ale lze považovat za velké plus, protože snadnost použití nových věcí je zárukou jejich uchycení. Stejně tak by se to dalo vyložit jako skvělá intuitivnost nově implementovaných funkcí. Za hlavní směr, který novinky sledují, se dá považovat snaha o maximální sblížení s prostředím Windows a Internet Explorerem. Mezi první skupinu lze počítat přidání informací o zip archivech do Průzkumníka, způsob přesouvání souborů a složek, který jako by z oka vypadl stylu Windows, a v neposlední řadě samozřejmě menu po stisku pravého tlačítka myši.

Přehled novinek:
  • Rozšíření průvodce o kroky směřující k zapakování souborů
  • Zobrazení informací o zip archívech v Průzkumníku
  • Menu na stisknutí pravého tlačítka ve stejné úpravě jako u Průzkumníka
  • Možnost na jedno kliknutí zapakovat a poslat soubor
  • Zobrazení panelu nástrojů jako u IE
  • Instalace pozadí a spořičů obrazovek přímo ze zip archivu
  • Animace při některých pokročilejších funkcích

K Internet Exploreru se sice váže jen jedna novinka, zato ale dosti významná: můžete si totiž nastavit, aby se ikonky na panelu nástrojů WinZipu zobrazovaly stejným stylem jako v IE. Tím je výčet nejmarkantnějších věcí za námi. Zbývá už jen rozšíření menu – od nynějška můžete vybraný soubor nebo adresář nejenom zkomprimovat, ale rovnou i poslat. O tom, že při některých funkcích bude celou akci doprovázet animace, kterou důvěrně znáte při kopírování souborů v prohlížeči, je snad škoda se zmiňovat. Na rozpacích jsem s funkcí, která vám umožní ze zip archivu přímo nainstalovat spořiče obrazovky nebo obrázky na pozadí. Jestli se tady dá mluvit o nějaké výhodě, nevím. Bude asi hlavně záležet na každém uživateli, zda tuto možnost bude využívat nebo ne. Mně se dnes tato funkce jeví jako hodně křečovitá snaha o něco nového za každou cenu. Poslední vylepšení ocení především začátečníci a línější uživatelé, kteří mají nejradši, když někdo přemýšlí za ně. Změna spočívá v rozšíření průvodce, který vás nyní bude vodit za ručičku i při samotné komprimaci. Pokud si to necháte líbit, budete formou dotazů „navigováni“ od vybrání souboru až po jeho případné poslání mailem.

Novinek je tedy v nové verzi velmi poskrovnu. Asi bych měl trochu jiný názor v případě, že by se jednalo o verzi 7.xx . Navíc se o této verzi dočtete, že se možná některé z novinek do ostré verze ani nedostanou. Rozhodně tedy své starší bratříčky WinZipu nezahazujte. Pokud jste ale nikdy s žádným komprimačním programem nepracovali, pak je volba zcela jasná. Stejně si ale raději stáhněte sedmičku. Instalační soubor WinZipu 8 Beta má 1,2 MB.

Diskuze (3) Další článek: Autodesk podporuje XML v plánování zástavby

Témata článku: Windows, Internet, Poslední vylepšení, Skvělý přehled, Win + N, Rozšířená záruka, Win +, Významná složka, Sed, Sedmička, Stejný dotaz, WinzipLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování