WinRoute dál proniká na naše i zahraniční trhy

Pozoruhodný softwarový produkt českého původu se dostává mezi giganty a aktivizuje se na zahraničních trzích. Kdy se dočkáme prvního dobytí Ameriky?
Pozoruhodný softwarový produkt WinRoute, vytvořený plzeňskou společností MT Net, se dostává na našem trhu do „velké“ distribuční sítě – začíná jej totiž svým partnerům šířit TH´Systém, jeden z největších distributorů v oblasti výpočetní techniky ve středoevropském regionu (a dnes součást giganta CHS). Pro MT Net se jedná o první průnik do standardních prodejních kanálů; v zahraničí (anglicky hovořících zemí) se prodává přímo přes Internet.

Ač je produkt vyvíjen delší dobu, je jeho mateřská firma na světě krátce přes rok; firma posílila nedávno o ostříleného obchodního a marketingového manažera Romana Kasana (dříve na stejné funkci u Software602, kde necelé dva roky hájil britské zastoupení firmy). Produkt WinRoute je v současné době ve své třetí verzi a jedná se o výborný program určený pro bezpečné připojení počítačové sítě k Internetu (obsahuje IP Router, Network Address Translator, Packet Layer Firewall, Cache-Proxy Server, Mail Server a Scheduler); ve svém oboru patří jednoznačně k nejlepším na světě.

Živě komentuje: WinRoute si zaslouží více proniknout do světa – jedná se o nezaslouženě málo známou technologii, která je lékem na bolesti stovek administrátorů malých sítí, potřebujících připojit snadno své uživatele k Internetu, vyřešit problémy s bezpečností, dát každému „vlastní zavináč“, a to nejlépe ne za mnoho peněz (program stojí od šesti do třiadvaceti tisíc podle počtu uživatelů). Přechod Romana Kasana od zavedeného a zřejmě úspěšného místa ve Velké Británii k firmě, které se venku říká typicky „start-up“ je na naše podmínky překvapivý. Ale je to věc mentality, chuti buď rozvíjet či spíš udržovat – uvidíme, zda se tuto „softwarovou perlu“, jak ji Roman Kasan nazývá, podaří udat nejen mezi klenotníky.

Váš názor Další článek: Dell poráží Compaq v prodeji počítačů

Témata článku: Internet, Translator, Start Up, Nejlepší zastoupení, Start-up, První start-up, Trh, Plzeňsko, Mateřská firma


Určitě si přečtěte