Software

WinRAR 6.20 zrychlil kompresi na procesorech s osmi a více vlákny

Po roce od předchozí desetinkové aktualizaci a třech betaverzích vychází WinRAR 6.20. Nejznámější archivační software nicméně žádné převratné zlepšováky nepřináší, bratři Rošalové přidali spíš drobnosti.

Zrychlili balení do RAR5 u „těžko komprimovatelných dat“ na procesorech s osmi a více vlákny a u všech metod s výjimkou té nejrychlejší. Dotkne se to tedy videí, hudby, binárek a dalších souborů, které již samy nějakou pokročilejší kompresi používají.

WinRAR 6.20 také zvyšuje efektivitu při opravách archivů používajících formát RAR5. U zaheslovaných rarů i zipů lze nově automaticky načítat hesla z ručně doplňovaného seznamu. Kromě toho přibylo dalších 12 změn a tvůrci opravili šest chyb. Kompletní seznam úprav je na webu programu. Nejnovější verze zatím není dostupná v češtině,

d11e0778-6c97-4d25-95ef-4c3c3ea2ac52

WinRAR 6.20 je nadále dostupný jako trialware. Program můžete bezplatně zkoušet 40 dní, později byste měli zaplatit, avšak WinRAR je možné s přeskočením úvodní hlášky užívat i nadále. Běžná cena programu je zhruba 1000 Kč. Český distributor rar.cz jej prodává o stovku levněji.

Diskuze (15) Další článek: Test Yenkee YHC 103SR. USB-C hubů se čtečkou karet moc nenajdete. A když, nebudou tak levné

Témata článku: , , , , , , , , , ,