WinRAR 2.50 Beta 3a - lepší komprimace

V předešlých verzích programu WinRAR bylo jeho uživatelské rozhraní ne zrovna propracované a mnoho jeho rysů bylo přinejlepším komplikované. WinRAR 2.50 Beta se sebou přináší hodně vylepšení a to ať na uživatelském rozhraní či podmnožině svých rysů.
V předešlých verzích programu WinRAR bylo jeho uživatelské rozhraní ne zrovna propracované a mnoho jeho rysů bylo přinejlepším komplikované. WinRAR 2.50 Beta se sebou přináší hodně vylepšení a to ať na uživatelském rozhraní či podmnožině svých rysů. Jestliže už jste někdy používali starší verze WinRARu, okamžitě si všimnete updatovaného rozhraní.Jednotlivá tlačítka nástrojové lišty byla nahrazena většími a barevnějšími tlačítky.

WinRAR poskytuje možnost využít jej pro dekomprimování souborů, které byly komprimovány v jiných archivních formátech, jako ZIP, ARJ, LZH a CAB. Tato možnost znamená, že WinRAR umí spustit tyto úkoly přímo ze svého uživatelského rozhraní, ale pro vykonání požadovaného úkolu je potřeba ještě pomocného programu. Pouze typy archivu ZIP a RAR jsou zahrnuty do programu WinRAR, pro ostatní typy archivů musíte mít k dipozici jejich programy, které poslouží k dekomprimaci souborů.

Nový rys ve verzi 2.50 stojící za povšimnutí je „Funkce odhadu“ (Estimate function), která vám dovoluje předem shlédnout šest rozdílných nastavení kompresí pro soubory. Toto vám dovoluje vybrat optimální ZIP nebo RAR kompresi pro každý určitý soubor. A co víc, WinRAR vám nyní dovoluje nastavit výchozí archivní typ, buď ZIP nebo RAR. Toto je pouze příklad posunu WinRARu, aby byl schopný konkurovat oblíbenějším nástrojům pro kompresi.

Nejvýznamnější změnou v této třetí beta verzi je volitelná integrace shellu. Kdo někdy používal WinZip se bude cítit jako doma s těmito volbami pravým tlačítkem myši, protože jsou vlastně identické. WinRAR nyní obsahuje i rysy připomínající internetový prohlížeč, jmenovitě „Oblíbené složky“ (Favorites) a „Historii“ (History). „Oblíbené složky“ dovolují organizovat složky, ke kterým je nejčastěji přistupováno nebo do kterých se provádí archivace souborů. Nabídka „Historie“ obsahuje jména naposledy otevřených archívů souborů.

WinRAR 2.50 se posunul správným směrem. Použitelnost byla oproti předchozím verzím zvýšena a integrace shellu čini nyní kompresy WinRARem snadnější než dříve. Bohužel WinZip a jiní klienti nabízejí stále větší archivní podporu a obsahují silnější rysy archivace.

Autor varuje, že tato beta verze může obsahovat určité chyby, ale zdá se, že zde žádné výrazné chyby nejsou. WinRAR 2.50 je stejně stabilní jako minulé verze a o hodně byla zvýšena rychlost komprese a dekomprese. Ovšem cena WinRARu je kamenem úrazu. Většina uživatelů nebude ochotna zaplatit $40, když WinZip stojí pouze $29.95. Novou verzi WinRARu 2.50 Beta 3a si můžete stáhnout zde (soubor má velikost 600kB).

Diskuze (2) Další článek: Windows 98: důchod odložen?

Témata článku: WinRAR, Uživatelské rozhraní, Winzip, Uživatelská složka, Rozdílná velikost, Komprimace, History, Oblíbený program, RAR

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost