Windows XP mírně zaostávají za prodejním očekáváním

Maloobchodní prodejny ve Spojených státech prodaly 300 000 kopií Windows XP Professional a Home Edition za tři dny po oficiálním uvedení 25.10.2001.
Počáteční prodeje mezi 25. až 27. říjnem vypadaly nadějně, dokonce překonaly třídenní prodej Windows Millenium Edition (Me) po jejich uvedení v září 2000, Windows Me se prodalo těsně nad 200 000 kusů. Ovšem na prodej Windows 98 Windows XP nedosáhly, kopií s Windows 98 se za tři dny po uvedení prodalo 400 000. Tyto statistiky zpracovala firma NPD Intelect.

Obrovské propagační úsilí nastartovalo prodej Windows XP v několika prvních dnech, teď ovšem zájem o přechod na nový operační systém upadá. Maloobchodníci ve Spojených státech se snaží přitáhnout zákazníky nabídkou přidaného hardwaru či softwaru zdarma. Uvidíme, zda to pomůže.

Podle dalších statistik zpracovaných firmou StatMarket k 5.listopadu, je počet aktuálních uživatelů používajících operační sytém Windows XP 2,36 procenta. Data jsou sbírána denně od 50 miliónů internetových uživatelů na více než 125 000 místech (serverech).

Windows 98 jsou v současnosti nejpoužívanější operační systém na webu, kde představují asi polovinu ze všech používaných operačních systémů. Windows 98 překonaly předcházející verzi Windows 95 v dubnu 1999, necelé dva roky po jejich vydání.

Jestli se tedy dá z minulosti usuzovat, budou Windows XP dominantním systémem na webu někdy koncem příštího roku nebo začátkem roku 2003.

Diskuze (11) Další článek: UPC zdvojnásobila počet zákazníků připojených na Internet

Témata článku: Windows, Windows XP, Win +, Windows +, Očekávání, Millenium Edition, Windows Millenium, ZAO, Window


Určitě si přečtěte

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5