Windows XP Embedded jsou již k dostání

Microsoft včera uvolnil verzi operačního systému Windows XP, která může být použita pro obsluhu zařízení jako bankomaty, kontrolní pokladny nebo herní automaty na mince.
Nová verze Windows XP Embedded se skládá z 10 000 jednotlivých částí, z kterých si lze vybírat potřebné. Mezi první zákazníky patří společnost Bally, která použije nový operační systém v herních automatech a společnost NCR, která ho použije v další generaci bankovních automatů ATM.

Vydání Embedded verze Windows XP přišlo měsíc po uveřejnění operačního systému Windows XP pro osobní počítače.

Windows XP Embedded byly vyvíjeny souběžně s operačním systémem Windows XP a sdílejí stejné jádro. Nová Embedded verze podporuje více doplňků než dřívější verze (Windows 2000 Embedded) a pamatuje i na takové věci jako je grafika, zvuk, poslední verze Internet Exploreru a další aplikace.

S vydáním nové verze dochází i ke změně v licencování. V minulosti Microsoft účtoval různou cenu podle typu zařízení, které Embedded operační systém používalo. Nyní bude Microsoft účtovat 70 USD za jednu licenci s možností množstevních slev.

Ve snaze rozšířit Embedded verzi i mezi vývojáře nabízí Microsoft vývojářský balík po dobu 90 dnů za cenu 999 USD místo běžné ceny 2 900 USD.

Microsoft bude o přízeň trhu soupeřit zejména se společností WindRiver, která jako embedded operační systém používá Linux.

Diskuze (7) Další článek: Chystá se Service Pack 3 pro Windows 2000?

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows XP, Dostání, Windows +, Automaty, Ball, Win +, DOS, Window


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11