Microsoft | Windows Update | Ovladače

Windows ve firmách dostanou nový systém správy instalace a aktualizace ovladačů hardwaru

Windows ve firmách dostanou nový systém správy instalace a aktualizace ovladačů hardwaru

Microsoft připravuje novou službu, která by měla mít na starosti instalaci a aktualizaci ovladačů a firmwaru ve firemním prostředí. Windows Update for Business bude k dispozici v rámci Microsoft Endpoint Manager a Microsoft Graph jako veřejný náhled od první poloviny roku 2022, informuje Bleeping Computer.

Nový systém umožní správcům podnikových sítí vybírat z nabídky odpovídajících možností ovladače, které mají být instalovány prostřednictvím služby Windows Update. Kromě toho umožní také plánování jejich instalace.

Pohodlnější instalace ovladačů

Administrátoři budou moci volit odpovídající ovladače z kolekce ovladačů od nezávislých dodavatelů hardwaru i výrobců originálního příslušenství (OEM), které budou k dispozici v rámci aktualizační služby Windows Update. Díky tomu nebude koncovým uživatelům nabízen celý katalog ovladačů, ale pouze ty, jež byly odsouhlaseny správcem.

„Microsoft s potěšením oznamuje novou službu instalace aktualizací ovladačů a firmwaru, která vám umožní získat přehled o ovladačích hostovaných ve službě Windows Update, které odpovídají vašim podnikovým zařízením,“ uvedla firma v březnu, když poprvé oznámila tuto novinku.

Důvodů, proč by firmy měly dbát na používání aktuálních verzí ovladačů hardwaru, je celá řada:

  • Výrobci hardwaru neustále publikují nové ovladače a opravy do služby Windows Update.
  • Služba Windows Update se zaměřuje na zařízení, kterým poskytuje správné ovladače.
  • Bezpečnostní nedostatky jsou často zmírňovány prostřednictvím aktualizací ovladačů a vyžadují co nejrychlejší reakci.

Výhody nového systému

„Správci IT, vyslyšeli jsme vás. Chcete větší podporu pro průběžný servis ovladačů pro zařízení, která spravujete. Informujeme vás o tom, jak procházet všechny ovladače (tento termín budeme napříště používat pro ovladače i firmware) ve službě Windows Update a rozhodovat, které aktualizace nasadit, do kterých zařízení a jakým způsobem,“ uvádí Microsoft.

Hardwarový ekosystém pro zařízení s operačním systémem Windows tvoří stovky partnerů, kteří neustále vytvářejí nové ovladače a vydávají aktualizace těch stávajících. Všechny ovladače musí být certifikovány centrem Windows Hardware Dev Center a podepsány společností Microsoft, aby je systém Windows mohl nainstalovat, a většina z nich bývá následně zveřejněna v rámci Windows Update.

Nová služba poskytne manažerské reporty o možnostech správy ovladačů. Přehledy budou dostupné jako sešity prostřednictvím produktu pro analýzy Windows Update for Business: Update Compliance. Reporty budou k dispozici pro všechny schválené a doporučené aktualizace, které vyžadují pozornost, včetně podrobných rozborů určených ke zjištění dopadu na jednotlivá zařízení.

Diskuze (12) Další článek: NASA kvůli Bezosovi odložila přistání člověka na Měsíci a varovala před Čínou

Témata článku: Windows, Microsoft, Hardware, Windows Update, Aktualizace, Ovladače, Instalace, Microsoft Graph, OEM, Nový systém, Systém správy, Bleeping Computer, Ovladač, ZařízeníRecenze hry Pokémon Shining Pearl. Remake čtvrté generace, který nepřekvapí

Recenze hry Pokémon Shining Pearl. Remake čtvrté generace, který nepřekvapí

Nová generace je zatím v nedohlednu, a tak nám Nintendo letos nadělilo předělávku dvojice dílů čtvrté generace pokémonů.

Martin Nahodil
Pokémon Brilliant Diamond & Shining PearlNintendo SwitchRecenze
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux