Windows 10 | Operační systémy | Windows Insider

Windows ukážou novinky o koronaviru a naučí se ovládat hudbu z mobilu

Microsoft v nejnovějším vydání Windows Insider přišel vylepšením aplikace Váš telefon. Ta se naučila ovládat hudbu, která vám hraje na telefonu. Zároveň se novinky dočkalo i hledání ve Windows – zobrazí odkaz na nejnovější informace o koronaviru.

Aplikace Váš telefon se za poslední dobu dočkala značného vylepšení a již dávno se nejedná o pouhé zobrazování a odesílání SMS zpráv. Umí zobrazit nejnovější fotografie, ale i upozornění (se kterými bohužel stále neumí více pracovat) a nedávno se naučila i uskutečňovat klasické hovory. Na vybraných telefonech můžete navíc využít funkci zrcadlení obrazovky, ta se ale prozatím nedočkala masivnějšího rozšíření.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Aplikace Váš telefon zvládne ovládat hudbu a vyhledávání Windows nabídne informace o koronaviru.

Nyní Microsoft přichází s drobnou, ale potěšující novinkou. Jestliže vám na telefonu hraje hudba, objeví se ovládací tlačítka přehrávače přímo v aplikaci, kde můžete snadno pozastavit/spustit přehrání či přeskočit na další skladbu.

Další novinka se týká koronaviru, kdy se přímo ve vyhledávání Windows objeví nová sekce s odkazem na interaktivní mapu či titulní zprávy ze zpravodajských webů.

Obě novinky se týkají nejnovějšího sestavení Windows Insider, které je již k dispozici ke stažení. Mezi běžné uživatele se dostanou později.

Jak propojit telefon a počítač s Windows 10? Poradíme:

Diskuze (4) Další článek: Lék Remdesivir vykazuje pozitivní výsledky v léčbě nemoci Covid-19, hlásí výrobce

Témata článku: Koronavirus, Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Mobilní aplikace, Windows Insider, Hudba, filmy, seriály, Mobilní telefon, Smartphone, Mobil, Novinka, Aplikace, Hudba, Hledání ve Windows, SMS, Telefon, Windows +


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 46

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize