Windows 10 | Operační systémy | Windows Insider

Windows ukážou novinky o koronaviru a naučí se ovládat hudbu z mobilu

Microsoft v nejnovějším vydání Windows Insider přišel vylepšením aplikace Váš telefon. Ta se naučila ovládat hudbu, která vám hraje na telefonu. Zároveň se novinky dočkalo i hledání ve Windows – zobrazí odkaz na nejnovější informace o koronaviru.

Aplikace Váš telefon se za poslední dobu dočkala značného vylepšení a již dávno se nejedná o pouhé zobrazování a odesílání SMS zpráv. Umí zobrazit nejnovější fotografie, ale i upozornění (se kterými bohužel stále neumí více pracovat) a nedávno se naučila i uskutečňovat klasické hovory. Na vybraných telefonech můžete navíc využít funkci zrcadlení obrazovky, ta se ale prozatím nedočkala masivnějšího rozšíření.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Aplikace Váš telefon zvládne ovládat hudbu a vyhledávání Windows nabídne informace o koronaviru.

Nyní Microsoft přichází s drobnou, ale potěšující novinkou. Jestliže vám na telefonu hraje hudba, objeví se ovládací tlačítka přehrávače přímo v aplikaci, kde můžete snadno pozastavit/spustit přehrání či přeskočit na další skladbu.

Další novinka se týká koronaviru, kdy se přímo ve vyhledávání Windows objeví nová sekce s odkazem na interaktivní mapu či titulní zprávy ze zpravodajských webů.

Obě novinky se týkají nejnovějšího sestavení Windows Insider, které je již k dispozici ke stažení. Mezi běžné uživatele se dostanou později.

Jak propojit telefon a počítač s Windows 10? Poradíme:

Diskuze (4) Další článek: Lék Remdesivir vykazuje pozitivní výsledky v léčbě nemoci Covid-19, hlásí výrobce

Témata článku: Koronavirus, Microsoft, Software, Windows, Windows 10, Operační systémy, Hudba, filmy, seriály, Aktualizace, Mobilní aplikace, Mobilní telefon, Windows Insider, HUD, Smartphone, Aplikace, Hudba, Mobil, SMS, Hledání ve Windows, Windows +, Telefon, Novinka, Novinky, Novi, Mobilní telefony na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze hry Evil Dead: The Game. To nejlepší možné béčko

Recenze hry Evil Dead: The Game. To nejlepší možné béčko

Jak asi může může dopadnout videoherní adaptace jednoho z nejbláznivějších hororů filmové historie? No přesně takhle!

Ladislav Novák
KooperaceEvil Dead: The GameHororRecenze
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět