Windows 10 | Operační systémy | Windows Insider

Windows ukážou novinky o koronaviru a naučí se ovládat hudbu z mobilu

Microsoft v nejnovějším vydání Windows Insider přišel vylepšením aplikace Váš telefon. Ta se naučila ovládat hudbu, která vám hraje na telefonu. Zároveň se novinky dočkalo i hledání ve Windows – zobrazí odkaz na nejnovější informace o koronaviru.

Aplikace Váš telefon se za poslední dobu dočkala značného vylepšení a již dávno se nejedná o pouhé zobrazování a odesílání SMS zpráv. Umí zobrazit nejnovější fotografie, ale i upozornění (se kterými bohužel stále neumí více pracovat) a nedávno se naučila i uskutečňovat klasické hovory. Na vybraných telefonech můžete navíc využít funkci zrcadlení obrazovky, ta se ale prozatím nedočkala masivnějšího rozšíření.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Aplikace Váš telefon zvládne ovládat hudbu a vyhledávání Windows nabídne informace o koronaviru.

Nyní Microsoft přichází s drobnou, ale potěšující novinkou. Jestliže vám na telefonu hraje hudba, objeví se ovládací tlačítka přehrávače přímo v aplikaci, kde můžete snadno pozastavit/spustit přehrání či přeskočit na další skladbu.

Další novinka se týká koronaviru, kdy se přímo ve vyhledávání Windows objeví nová sekce s odkazem na interaktivní mapu či titulní zprávy ze zpravodajských webů.

Obě novinky se týkají nejnovějšího sestavení Windows Insider, které je již k dispozici ke stažení. Mezi běžné uživatele se dostanou později.

Jak propojit telefon a počítač s Windows 10? Poradíme:

Diskuze (4) Další článek: Lék Remdesivir vykazuje pozitivní výsledky v léčbě nemoci Covid-19, hlásí výrobce

Témata článku: Koronavirus, Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Aktualizace, Operační systémy, Mobilní aplikace, Windows Insider, Hudba, filmy, seriály, Mobilní telefon, Smartphone, Hudba, SMS, Windows +, Aplikace, Mobil, Hledání ve Windows, Novinka, Telefon

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně