Windows 10

Windows Terminal přijde s novými funkcemi. Přibude i vtipná simulace staré CRT obrazovky

Microsoft průběžně pracuje na připravovaném terminálu ve Windows 10, který bude sdružovat příkazový řádek (cmd), PowerShell a Windows Subsystem for Linux (WSL). Už je sice dostupný v Microsoft Store, ale stále se jedná o testovací Preview. Nyní se připravuje už předfinální verze 0.9 a ta přichází s hromadou novinek. Jedna z nich se však vymyká - v terminálu bude grafický mód, který bude simulovat staré obrazovky typu CRT.

Experimentální funkce ukáže typické vady obrazu starých obrazovek CRT, jako je rastr pixelů nebo patrné horizontální linie ve vykreslování. K čemu je to dobré? V praxi k ničemu, ale je to vtipné retro. Když už budete ovládat počítači „postaru“ skrze příkazový řádek, můžete si k tomu zapnout i adekvátní grafický tuning, aby vám moderní LCD obrazovka nekazila dojem. 

Kromě tohoto vtípku přibyly i užitečné funkce, jako například vyhledávání nebo vylepšenou správu profilů. Také můžete mít otevřeno několik příkazových řádků vedle sebe v záložkách na jedné kartě Terminálu. 

Nová verze nyní byla uvolněna mezi zaměstnance a od 14. ledna bude dostupná veřejně. 

Diskuze (21) Další článek: USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Microsoft Store, Simulace, WSL, Nová funkce, Terminál, Funkce, Terminal, CRT obrazovka, Řádek


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky