Windows Server 2003 bude v modulech

Až bude příští měsíc uveden Windows Server 2003, nebude mít kompletní sadu všech ohlášených modulů. Ty budou uvolňovány postupně, jak budou dokončovány.
Windows Server 2003 přijde oficiálně na trh 24. dubna, zatím ještě není předán do výroby a tak se ještě mění. Nyní je jasné, že nebude obsahovat kompletní plnou výbavu, která byla původně slibována. Jednotlivé chybějící moduly budou dále vyvíjeny a dány zdarma k dispozici až budou skutečně hotové.

Neznamená to, že by byl Windows Server 2003 vypuštěn v neúplném stavu, jde jen o to, aby nedokončené moduly, pro něž není zatím reálné využití, dále neoddalovaly vypuštění samotného operačního systému. Windows Server 2003 je odkládán již velmi dlouho, informace o konkrétních novinkách byly prezentovány již v roce 2001 a vypuštění samotného systému se pravidelně posouvalo.

Mezi moduly, které budou takto doplňovány později, najdeme například: Greenwich – novou technologii pro podnikový instant messaging, Group Policy Management Console, Windows Team Services, Windows Rights Management Services a Windows Systems Resource Manager (WSRM).

Systém bude i bez těchto komponent plně funkční, zákazníci si nekoupí nějakou poloviční verzi, pouze Microsoft změnil svůj přístup, kdy vždy uvedl kompletní systém se všemi funkcemi. Windows Server 2003 je již tak rozsáhlý, že tento postup již Microsoftu komplikoval život. Proto začne uvolňovat systém po jednotlivých modulech, i když často tvrdí, že vše je integrální součástí systému a nejde modularizovat.

Windows Team Services a Windows Rights Management Services využije až nový Office 2003, který bude uveden počátkem léta. Proto budou tyto dva moduly zveřejněny až s příchodem nového Office.

Greenwich je nyní v betaverzi a je součástí betaverze programu Threedegrees, o kterém jsme již psali. Microsoft chce také uvést Greenwich až bude mít hotové aplikace, které jej využijí.

Změnou bude distribuce těchto vylepšení. Doposud Microsoft zveřejňoval vylepšení systémů formou Service Packů, které obsahovaly spoustu oprav a vylepšení v jednom balíku. Nyní chce Microsoft zveřejňovat jednotlivá vylepšení formou samostatných modulů včetně případných nových verzí jednotlivých modulů. Microsoft zatím neplánuje, že by se za tyto dodatečné moduly platilo, budou dostupné zdarma. Samostatné aplikace, které je budou využívat ale pochopitelně zdarma být nemusí.

Diskuze (19) Další článek: Hledáme autory!

Témata článku: Microsoft, Windows, Greenwich, Nová součást, Funkční stav, Modul, Console, Nový management, Team, Kompletní systém, Resource


Určitě si přečtěte

Mobil letí z výšky na zem a nic se mu nestane! Podívejte se, jak ho ochrání unikátní aktivní pouzdro

Mobil letí z výšky na zem a nic se mu nestane! Podívejte se, jak ho ochrání unikátní aktivní pouzdro

** Toto pouzdro zaručeně ochrání mobil při pádu ** Německý inženýr na něm pracoval 4 roky ** V letu vytáhne pružnou ochrannou konstrukci

Karel Kilián | 26

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 83

Qualcomm se chlubí, že se mu podařilo téměř nemožné: Vyrobil první mobilní anténu pro 5G

Qualcomm se chlubí, že se mu podařilo téměř nemožné: Vyrobil první mobilní anténu pro 5G

** Za dveřmi je 5G – nová generace mobilních telekomunikací ** Jednou z jeho specialit jsou nové kmitočty, tzv. mmWave ** Jenže signál o mnoha desítkách GHz přináší hromadu překážek

Jakub Čížek | 22

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

** AMD představilo nové levné procesory až s 32jádry ** AMD útočí na serverový i domácí trh Intelu ** Intel nemá konkurenceschopnou nabídku

Karel Javůrek | 84


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny