Windows Server 2003 bude v modulech

Až bude příští měsíc uveden Windows Server 2003, nebude mít kompletní sadu všech ohlášených modulů. Ty budou uvolňovány postupně, jak budou dokončovány.
Windows Server 2003 přijde oficiálně na trh 24. dubna, zatím ještě není předán do výroby a tak se ještě mění. Nyní je jasné, že nebude obsahovat kompletní plnou výbavu, která byla původně slibována. Jednotlivé chybějící moduly budou dále vyvíjeny a dány zdarma k dispozici až budou skutečně hotové.

Neznamená to, že by byl Windows Server 2003 vypuštěn v neúplném stavu, jde jen o to, aby nedokončené moduly, pro něž není zatím reálné využití, dále neoddalovaly vypuštění samotného operačního systému. Windows Server 2003 je odkládán již velmi dlouho, informace o konkrétních novinkách byly prezentovány již v roce 2001 a vypuštění samotného systému se pravidelně posouvalo.

Mezi moduly, které budou takto doplňovány později, najdeme například: Greenwich – novou technologii pro podnikový instant messaging, Group Policy Management Console, Windows Team Services, Windows Rights Management Services a Windows Systems Resource Manager (WSRM).

Systém bude i bez těchto komponent plně funkční, zákazníci si nekoupí nějakou poloviční verzi, pouze Microsoft změnil svůj přístup, kdy vždy uvedl kompletní systém se všemi funkcemi. Windows Server 2003 je již tak rozsáhlý, že tento postup již Microsoftu komplikoval život. Proto začne uvolňovat systém po jednotlivých modulech, i když často tvrdí, že vše je integrální součástí systému a nejde modularizovat.

Windows Team Services a Windows Rights Management Services využije až nový Office 2003, který bude uveden počátkem léta. Proto budou tyto dva moduly zveřejněny až s příchodem nového Office.

Greenwich je nyní v betaverzi a je součástí betaverze programu Threedegrees, o kterém jsme již psali. Microsoft chce také uvést Greenwich až bude mít hotové aplikace, které jej využijí.

Změnou bude distribuce těchto vylepšení. Doposud Microsoft zveřejňoval vylepšení systémů formou Service Packů, které obsahovaly spoustu oprav a vylepšení v jednom balíku. Nyní chce Microsoft zveřejňovat jednotlivá vylepšení formou samostatných modulů včetně případných nových verzí jednotlivých modulů. Microsoft zatím neplánuje, že by se za tyto dodatečné moduly platilo, budou dostupné zdarma. Samostatné aplikace, které je budou využívat ale pochopitelně zdarma být nemusí.

Diskuze (19) Další článek: Hledáme autory!

Témata článku: Microsoft, Windows, Modul, Funkční stav, Team, Nový management, Greenwich, Kompletní systém, Resource, Nová součást, Console


Určitě si přečtěte

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 37

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

** Strojové učení v posledních deseti letech dokázalo divy ** Používáme ho dnes každý den nejen ve vyhledávači ** A přesto se člověku nepřibližuje ani náznakem

Jakub Čížek | 59

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 19

Solární panely v silnici vypadaly jako dobrý nápad. V praxi se ale neosvědčily

Solární panely v silnici vypadaly jako dobrý nápad. V praxi se ale neosvědčily

** Nápad použít na silnice místo asfaltu solární panely vypadal slibně ** Praktické testy však odhalily celou řadu nevýhod ** Nejhorší je směšná účinnost ve srovnání s fotovoltaickou elektrárnou

Karel Kilián | 65


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku