Windows 10 | Smartphone

Windows se naučí přenášet obsah schránky mezi počítačem a telefonem

Microsoft neustále pracuje na zlepšování aplikace Váš telefon, která slouží k propojení počítače s Windows se smartphonem. Nyní to vypadá, že firma pracuje i na oboustranné synchronizaci schránky.

Textový obsah schránky je možné synchronizovat ve Windows již nyní, pouze ale mezi zařízeními s Desítkami. Funkci je možné zapnout v nastavení a funguje na všech zařízeních, kde jste přihlášeni svým Microsoft účtem. Bohužel je ale omezená pouze na text. Jak to ale vypadá, Microsoft plánuje na rozšíření této funkce i na další systémy a to právě díky aplikaci Váš telefon.

Klepněte pro větší obrázek 
Windows umí v základu již nyní synchronizovat schránku, pouze ale mezi počítači.

Ta nyní slouží k přenášení fotografií, zasílání SMS zpráv, zobrazování upozornění a chystá se i možnost hovorů. Rozšíření o synchronizaci schránky se podařilo odhalit webu Windows Latest uvnitř zdrojového kódu aplikace, oficiálně tak funkce oznámena nebyla. Je ale vidět, že na ní Microsoft pracuje. Společně s tím to vypadá, že bude možné přesouvat soubory z telefonu do počítače a naopak.

Synchronizace schránky obecně ale není žádnou novinkou, konkurenční aplikace, jako např. Pushbullet, ji umí již řadu let. Zde by se ale funkce mohla rozšířit mezi více uživatelů díky tomu, že bude zabudovaná přímo ve Windows a dostupná, na rozdíl od zmiňované alternativy, zdarma. Doufejme tedy, že se jí brzy dočkáme.

Jak propojit počítač s telefonem? Poradíme:

Diskuze (18) Další článek: Huawei má náhradu za Google Mapy. Spolupracovat bude s TomTomem

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Operační systémy, Android, Windows 10, Mobilní telefon, Smartphone, Aplikace, Počítač, Funkce, Schránka, Desítka, Obsah schránky, Obsah, SMS zpráva, Telefon, Synchronizace, Windows Latest


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky