Windows 10 | Smartphone

Windows se naučí přenášet obsah schránky mezi počítačem a telefonem

Microsoft neustále pracuje na zlepšování aplikace Váš telefon, která slouží k propojení počítače s Windows se smartphonem. Nyní to vypadá, že firma pracuje i na oboustranné synchronizaci schránky.

Textový obsah schránky je možné synchronizovat ve Windows již nyní, pouze ale mezi zařízeními s Desítkami. Funkci je možné zapnout v nastavení a funguje na všech zařízeních, kde jste přihlášeni svým Microsoft účtem. Bohužel je ale omezená pouze na text. Jak to ale vypadá, Microsoft plánuje na rozšíření této funkce i na další systémy a to právě díky aplikaci Váš telefon.

Klepněte pro větší obrázek 
Windows umí v základu již nyní synchronizovat schránku, pouze ale mezi počítači.

Ta nyní slouží k přenášení fotografií, zasílání SMS zpráv, zobrazování upozornění a chystá se i možnost hovorů. Rozšíření o synchronizaci schránky se podařilo odhalit webu Windows Latest uvnitř zdrojového kódu aplikace, oficiálně tak funkce oznámena nebyla. Je ale vidět, že na ní Microsoft pracuje. Společně s tím to vypadá, že bude možné přesouvat soubory z telefonu do počítače a naopak.

Synchronizace schránky obecně ale není žádnou novinkou, konkurenční aplikace, jako např. Pushbullet, ji umí již řadu let. Zde by se ale funkce mohla rozšířit mezi více uživatelů díky tomu, že bude zabudovaná přímo ve Windows a dostupná, na rozdíl od zmiňované alternativy, zdarma. Doufejme tedy, že se jí brzy dočkáme.

Jak propojit počítač s telefonem? Poradíme:

Diskuze (18) Další článek: Huawei má náhradu za Google Mapy. Spolupracovat bude s TomTomem

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Android, Operační systémy, Mobilní telefon, Smartphone, Win +, Telefon, Windows +, Synchronizace, Windows Latest, Obsah, Funkce, Aplikace, Počítač, Desítka, Obsah schránky, Schránka, SMS zpráva


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11