Windows NT: jak na různé verze cestovních profilů

19. ledna 1999
Computer 1/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Systém Windows NT umožňuje uživatelské profily kopírovat ze serveru na stanici a naopak. Profily „cestují“. Když však „necestují“ korektně, může dojít k problémům.
Uložení uživatelských profilů na server a jejich kopírování na pracovní stanici až po přihlášení dává uživatelům značnou volnost. Ať se uživatel přihlásí na libovolném počítači, vždy dostane své nastavení systému a aplikací. Po odhlášení je profil zase nakopírován na server.

Pokud z nějakého důvodu kopírování profilu zpět na server neproběhne korektně (výpadek proudu, porucha sítě, vypnutí počítače bez odhlášení), na pracovní stanici zůstane novější profil, než je na serveru. Tuto skutečnost také systém při dalším pokusu o přihlášení zjistí a uživatele na ni upozorní. Ten se pak může rozhodnout, jaký profil použít.

Po instalaci Service Packu 4 je možné volbu profilu provést automaticky dle nastavení administrátora. V klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon vytvořte hodnotu ChooseProfileDefault (REG_DWORD), která může nabývat dvou hodnot – 0 použije lokální profil; 1 použije profil na serveru.

Ve stejném klíči je možné nastavit, jak dlouho bude okno s výzvou na výběr profilu zobrazeno. Hodnota ProfileDlgTimeOut (REG_DWORD) nabývá hodnotu 0-600 a jedná se o čas uvedený v sekundách.

Váš názor Další článek: Computer 1/99

Témata článku: Microsoft, Windows, Profil, Verze, CES, Přihlášení, Porucha


Určitě si přečtěte

Google Cloud Next: Blíží se bitva o to, kdo ovládne cloud, tedy internet zítřka

Google Cloud Next: Blíží se bitva o to, kdo ovládne cloud, tedy internet zítřka

** Google v týdnu ukázal nové telefony Pixel ** V Londýně se ale také konal Google Cloud Next ** Konference o tom, jak bude vypadat internet v cloudu zítra

Jakub Čížek | 32

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku