Windows NT: jak na různé verze cestovních profilů

19. ledna 1999
Computer 1/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Systém Windows NT umožňuje uživatelské profily kopírovat ze serveru na stanici a naopak. Profily „cestují“. Když však „necestují“ korektně, může dojít k problémům.
Uložení uživatelských profilů na server a jejich kopírování na pracovní stanici až po přihlášení dává uživatelům značnou volnost. Ať se uživatel přihlásí na libovolném počítači, vždy dostane své nastavení systému a aplikací. Po odhlášení je profil zase nakopírován na server.

Pokud z nějakého důvodu kopírování profilu zpět na server neproběhne korektně (výpadek proudu, porucha sítě, vypnutí počítače bez odhlášení), na pracovní stanici zůstane novější profil, než je na serveru. Tuto skutečnost také systém při dalším pokusu o přihlášení zjistí a uživatele na ni upozorní. Ten se pak může rozhodnout, jaký profil použít.

Po instalaci Service Packu 4 je možné volbu profilu provést automaticky dle nastavení administrátora. V klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon vytvořte hodnotu ChooseProfileDefault (REG_DWORD), která může nabývat dvou hodnot – 0 použije lokální profil; 1 použije profil na serveru.

Ve stejném klíči je možné nastavit, jak dlouho bude okno s výzvou na výběr profilu zobrazeno. Hodnota ProfileDlgTimeOut (REG_DWORD) nabývá hodnotu 0-600 a jedná se o čas uvedený v sekundách.

Váš názor Další článek: Computer 1/99

Témata článku: Microsoft, Windows, CES, Porucha, Přihlášení, Verze, Profil

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší