Windows 10 | Fluent Design | Windows Insider

Windows na podzim získají nové ikony. Ztratí ostré hrany typické pro Desítky

Na podzim bychom se měli dočkat větší designové změny Windows. Kromě upravených barev a jednotlivých prvků se dočkáme i nových ikon – nejen u zástupců programů, ale i těch systémových.

Microsoft se snaží omladit Windows a přinést nové grafické prvky. Do systému tak přinese nové přechody, barvy a hlavně – zbaví se typických ostrých rohů, které přišly s nástupem Windows 8. Ty ale nyní nechává za sebou a většina prvků v systému získá oblé rohy a nádech plastičnosti. To platí i o ikonách, které už Microsoft začal překreslovat pro své programy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Staré (vpravo) a nové ikony ve Windows. Poznáte rozdíl?

Nyní ale přichází s další novinkou. Kromě zástupců aplikací totiž překreslí i systémové ikony používané uvnitř. Nové tak bude označení jednotlivých sekcí v nastavení, Zabezpečení Windows a na dalších místech, včetně nabídky Start a hlavního panelu.

Na první pohled není změna tolik viditelná, díky ní ale vše přirozeněji splyne s novými prvky systému. Bohužel to vypadá, že nedojde k překreslení všech ikon zároveň, Microsoft se zaměří hlavně na nové části Windows. A tak se ve starých dialozích či oknech vlastností budeme nadále potkávat s letitými prvky.

Klepněte pro větší obrázek 
Emoji jsou v sytému stále stejné a už působí zastarale

V novém panelu pro zprávy Microsoft začal používat nové emoji, které se podobají těm ze Skypu. Překreslení této části systému zatím neoznámil, ale už by bylo na čase. Emoji totiž tvoří dnes již nedílnou část komunikace v rámci různých chatů a Windows jako jeden z mála systémů svým vyobrazením vybočuje, což může znesnadnit správné pochopení.

Klepněte pro větší obrázek 
Některá emoji používaná ve Windows působí zastarale

Nového vzhledu ve Windows bychom se měli dočkat v podzimní verzi Windows 21H2, kde Microsoft chystá větší novinky a změny. Někteří uživatelé v programu Windows Insider je mohou testovat už teď.

Nový vzhled Windows navazuje na mobilní aplikace Microsoftu:

Diskuze (40) Další článek: Porsche představilo elektrický kombík do terénu. A k tomu i celoodpružená karbonová elektrokola

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, Fluent Design, Windows Insider, Design, Skype, Ikona, Hrana, Start, Prvek, Aplikace, Nová ikona, Ostrá hrana, Vzhled, Windows jakoOde dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály