Windows 10 | Bezpečnost | Doplňky do prohlížeče

Windows Defender ochrání ve firmách Chrome a Firefox před podvodnými stránkami

Microsoft již delší dobu nabízí firmám Application Guard, který umožňuje lépe chránit počítač izolováním jednotlivých spuštěných aplikací a stránek. S novým rozšířením se funkce přesouvá i do Chromu a Firefoxu a pokud si uživatel zobrazí nedůvěryhodnou stránku, zablokuje ji s tím, že ji stále půjde zobrazit v chráněném zobrazení v prohlížeči Edge.

Nové rozšíření Application Guard Extension zajistí přesměrování uživatele vždy, když navštíví některou z nedůvěryhodných webových stránek, které určí administrátor domény. V takovém případě se stránka otevře v izolovaném Edgi, kde mohou uživatelé pokračovat v prohlížení. Jakmile se pak prokliknou opět na důvěryhodnou stránku, budou přesměrováni zpět do Chromu či Firefoxu.

Novinka se tak zařadí k dalším firemním bezpečnostním nástrojům, které Microsoft poskytuje a snaží se jimi přesvědčit podniky, aby přešly na nejnovější Windows 10. Funkci Microsoft aktuálně testuje společně s Windows Insidery. Ve finále bude dostupná pro verze Windows 10 Education a Pro od sestavení 1803.

Jaké jsou k dispozici antiviry zdarma?

Diskuze (12) Další článek: Zvrácená logika: Proč poškozujeme životní prostředí, i když se ho snažíme chránit?

Témata článku: Microsoft, Windows, Internet, Prohlížeče, Windows 10, Chrome, Edge, Bezpečnost, Windows Insider, Firefox, Doplňky do prohlížeče, Windows Defender, Application Guardo, Podvodná stránka, Mozilla Firefox, Str, Edgi, Window, Nové rozšíření, Stránka, Pro verze, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor