Windows Commander 4.50 i přes paralelní port

Mimořádně oblíbený správce souborů Windows Commander je tu ve verzi 4.50 a k jeho nejvýraznějšímu vylepšení patří zabudování komunikace přes paralelní port.
Mimořádně oblíbený správce souborů Windows Commander je tu ve verzi 4.50 a k jeho nejvýraznějšímu vylepšení patří zabudování komunikace přes paralelní port. Kdo si pamatuje LapLink, nebo tahal v Norton Commanderu nějaká data přes paralelní port, ví o co běží. Dnes již upřímně potřeba propojování počítačů přes paralelní port poněkud upadla a používají se jiné metody, nicméně v nouzi se to hodit může a zejména pokud takto mezi sebou mohou komunikovat stroje s Windows a DOSem. Christian Ghisler totiž připravil i utilitu pro DOS, která může čekat na komunikaci z Windows a lze tak přes kabel převádět soubory i mezi různými systémy. Podpora pro přenosy po paralelním portu se týká všech verzí Windows, tedy i 2000 nebo 3.1.

Přiznám se bez mučení, že jsem přenos přes paralelní port v novém Windows Commanderu nezkoušel, nemaje potřebný kabel, z hlediska rychlosti nepůjde ale o žádnou inovaci, je to prostě starý pomalý paralelní přenos s udávanou rychlostí 50 kB/s.

Abyste nenabyli dojmu, že Windows Commander je jen na přenos souborů, nadále je to jeden z nejzdařilejších klonů Norton Commandera a k jeho velkým kladům patří plná podpora českého jazyka v ovládání programu (mimo nápovědy). K novým funkcím verze 4.50 patří také:

  • Hromadné přejmenování souborů, se kterým snadno změníte názvy a přípony podle libovolného klíče, například [C]-část-[N] přidá na začátek všech vybraných souborů inkrementální počítadlo a -část-, takže třeba soubor karkulka.doc se bude jmenovat 2-část-karkulka.doc.
  • Lze přejmenovávat soubory uvnitř ZIP archívů.
  • U FTP lze definovat vlastní typy serverů podle zadané masky.
  • Při připojování na FTP se opakuje pokus po neúspěšném připojení i u neanonymních serverů.
  • Podpora samorozbalovacích archívů WinACE a WinRAR.
  • Soubory v archívu lze všechny rozbalit a spustit – vhodné pro instalace produktů.
  • Definování vlastních barev pro různé typy souborů. Založeno na klasické hvězdičkové konvenci, lze tedy barevně odlišit libovolné soubory.
  • Hledání textů i uvnitř CAB archívů.
  • A pár dalších vylepšení.
Windows Commander pokládám za nejlepší klon Norton Commandera. Pochopitelně je jen jedním z mnoha a FAR nebo Servant Salamander také mají své věrné podpůrce. Windows Commander mi ovšem svou skladbou funkcí vyhovuje nejlépe a s oblibou jej používám a doporučuji. Nová verze přidává několik drobných vylepšení, přičemž z hlediska běžného života s počítačem bych vyzdvihl hromadné přejmenování souborů, které jsem již mnohokrát potřeboval a zrovna sem jej neměl k dispozici. Připojení přes paralelní port potěší zejména domácí uživatele a ty, co jsou nuceni synchronizovat notebook se stolním počítačem.

Instalační soubor má 1,2 MB. Registrační poplatek je 30 dolarů.

Diskuze (24) Další článek: Týden: Po volnějším týdnu v plném nasazení

Témata článku: Windows, Windows +, Neúspěšný počítač, Commander, Oblíbený správce, Comma, Libovolný soubor, Paralelní port, Window, Win +, Drobný stroj, Salamander, Paralelní, Windows Commander, Vhodný stroj


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk