Windows 98 odmítnou přijmout fax

I když máte nainstalovaný program pro příjem faxů, nemusí se podařit přijetí faxu v počítači.
I když máte nainstalovaný program pro příjem faxů (Microsoft Windows Messaging), může se při příjmu faxu objevit následující chybové hlášení:

Chyba při příjmu faxu z <faxové_číslo>

Tato chyba může obecně indikovat i problém při spojení či přenosu dat, ale může se vyskytnout i tehdy, když žádná chyba při přenosu nenastala. Příčinou je to, že jste přijali tzv. needitovatelný fax (zjednodušeně: ne písmena, ale obrázek) a program, který jej umí zobrazit, nazvaný Imaging pro Windows, není nainstalován. Tento program je součástí Příslušenství Windows 98 a při standardním postupu se nainstaluje; pokud však ručně upravujete komponenty, které se instalují, můžete jej zrušit. Imaging pro Windows umí prohlížet jako jediný program dodávaný s Windows 98 soubory .awd, které používá Microsoft Fax.

Řešení je jednoduché - nainstalujte Imaging pro Windows z instalačního CD-ROM. Zadejte Start - Nastavení - Ovládací panely, zde Přidat nebo odebrat programy, záložka Instalace Windows. Zde nalezněte skupinu Příslušenství, ale neklikejte na ni - pouze vyberte toto slovo a stiskněte tlačítko Detaily. Zde nalezněte Imaging pro Windows (vedle políčka by nemělo být zatržítko), toto zatržítko dodejte a stiskněte OK. Po instalaci nemusíte restartovat počítač.

Váš názor Další článek: Windows 98 hlásí nedostatek místa na hostitelském disku

Témata článku: Microsoft, Windows, Faxy, Window, Fax, Windows +, Win +


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 96

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně