Windows 98 bez IE nedávají smysl

Současné instalace Windows 95 se bez webového klienta neobjede - mnoho programů ho přímo (nápověda)...
Současné instalace Windows 95 se bez webového klienta neobjede - mnoho programů ho přímo (nápověda) či nepřímo (podpora poskytovaná po Internetu) vyžaduje. Proto není možné distribuovat Windows bez IE nebo Navigatoru. Microsoft byl přinucen prodávat verzi bez IE, takže se logicky vrátil do srpna 1995, kdy takovou verzi distribuoval. "Stařičké" Windows postrádají nejen soubory Internet Exploreru, ale i podporu pro velké disky a DirectX - jinými slovy, další komplikace pro uživatele. Velcí výrobci si z rozhodnutí soudu a blamáže kolem nic nedělají - Compaq, Dell i Gateway2000 budou nadále distribuovat současnou verzi včetně IE. Je však potřeba přiznat, že operační systém Windows 95 nemá s IE prakticky nic společného. Průšvih nastane až s Windows 98, které se bez něj neobejdou. Není jasné, jaký smysl by měly Windows 98 bez internetových funkcí.

Microsoft dále oznámil, že má připraveny dokonce tři nabídky pro producenty PC, ze kterých si mohou vybrat: buď dodávat Windows 95 s Explorerem, odstranit všechny komponenty Internet Exploreru z Windows 95 a konečně instalovat jakousi omezenou verzi operačního systému, ze kterých může být Explorer odstraněn bez možných následků na funkčnost systému. Firma v praxi ukazuje, jak dokonale splnila nařízení soudu a přitom se mu vysmála: uživatelé si budou moci vybrat ze dvou Windows 95, jedněch "chytřejších" s Explorerem, druhých omezenějších a bez Exploreru, podle právního mluvčího si bude možné vybrat "jednu verzi, kterou chtějí zákazníci, a druhou verzi, kterou chce ministerstvo spravedlnosti a konkurence". A za stejnou cenu.

Váš názor Další článek: Dynamicky tvořené dokumenty PDF zachrání plíce světa

Témata článku: Windows, Internet, Velký smysl, IE 10, Smysl, Windows +, Window, IE 11, Win +


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 9

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači