Windows 98 a Pentium III: umím, ale neznám

Windows 98 po instalaci Pentia III oznámí, že máte Pentium II, nicméně jeho novou instrukční sadu využijí.
Windows 98 po instalaci Pentia III oznámí, že máte Pentium II, nicméně jeho novou instrukční sadu využijí. Tato "chyba" je samozřejmě pochopitelná, Windows 98 tu byly dávno před 11. lednem, kdy bylo oznámeno oficiální jméno nástupce procesoru Pentium II, i přes výraznou spolupráci firem Microsoft a Intel tedy toto jméno bylo utajováno velmi pečlivě. Popis nové instrukční sady Katmai však pochopitelně Microsoftu a jiným neunikl, proto je do systému Windows respektive knihovny DirectX 6.1 začleněna podpora této instrukční sady. Systém je tak na nový procesor připraven, pouze v systémových informacích nebude zobrazovat správné jméno čipu. To pochopitelně může vést k matení uživatelů, zejména těch, co si budou kupovat novou sestavu s procesorem Pentium III a mohli by tak nabýt dojmu, že byli ošizeni a dostali starý procesor. Stejně tak na změnu názvu procesoru nejsou připraveny BIOSy základních desek, které budou procesor chybně detekovat. Prozatím, než se situace ustálí bude vždy stoprocentním řešením pohled na popis na samotném čipu v počítači.

Překvapivě, ale působí fakt, že Microsoft v současné době opravu této kosmetické, ale nepříjemné chyby vůbec nepřipravuje a v rámci Service Packu pro Windows 98, který je nyní ve fázi betatestů se vůbec neobjeví. V Knowledge Base pouze najdete popis tohoto problému, nikoli jeho řešení.

Váš názor Další článek: Windows 98: důchod odložen?

Témata článku: Microsoft, Windows, Pentium III, Nová chyba, Pentium II, Pentium, Katmai


Určitě si přečtěte

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku