Windows 98 – opravy a servisní balíčky jsou na cestě

Servisní balíčky nejsou zrovna populární věc - ale ani u Windows 98 se jim nevyhneme, ať již se budou jmenovat jakkoli.
Uvedení servisního balíčku pro Windows 98 by se mělo rychle blížit – přesné datum známé ještě není a nervozita uživatelů proto stoupá. Počet chyb, chybiček či vůbec věcí, které by chtělo rychle upravit, narůstá – servisní balíček zřejmě bude zřejmě hodně objemný software, vždyť jeho první betaverze má 41 MB. V současné době existuje první betaverze opravného balíčku, distribuovaná mezi některé vývojáře; během několika dnů se má objevit druhá betaverze. První beta vyvolala smíšené reakce – řadu problémů vyřešila, ale některé poměrně vážné (paměťová „díra“, významné formátové změny v nové verzi Outlook Expressu) vyvolala. Zajímavé a poměrně netradiční je, že se servisní balíček dá rovněž odinstalovat; to servisních balíčků pro jiné programy od Microsoftu zatím nebylo zvykem. Odinstalace není bezproblémová, ale výborné je, že tato možnost existuje. Velikost servisního balíčku rovněž vyvolává otazníky. Něco jiného jsou opravy programů určených pro profesionály, administrátory a vývojáře (NT Server, Internet Information Server, Visual Studio), a něco docela jiného je záplata pro konzumentský systém, která se běžným modemem načítá několik hodin – pro uživatele platící za minutu připojení to navíc zřejmě nebude finančně vůbec akceptovatelné. Balíček bude nepochybně umísťován na nejrůznější CD-ROM dodávaná třeba k časopisům, neměl by být problém se k němu dostat – přesto ale musíme vzít v úvahu, že po běžných, začátečnických uživatelích Windows 98, kteří se k operačnímu systému dostanou současně s pořízeným počítačem, toho budeme chtít asi mnoho.

Zatímco je první betaverze tohoto opravného balíčku k dispozici pouze pro vybrané testéry, účastníky betatestérského programu, není vyloučeno, že Microsoft poskytne druhou (a asi poslední) betaverzi veřejně k dispozici. Pro Windows 98 bude tato oprava určitě věcí mimořádné důležitosti – Microsoft musí ukázat svou profesionalitu a schopnost nových produkt během několika měsíců dobře „odblešit“. Pořádný prodej Windows 98 totiž zatím nezačal, velké korporace jako vždy s upgradováním čekají právě na verzi bez smítek – nebo alespoň relativně bez smítek. Situace se nyní bude určitě vyvíjet rychle – Beta 2 se může objevit na světě každým dnem.

Váš názor Další článek: Tajná čísla českých internetových obchodů II.

Témata článku: Microsoft, Windows, Cesta, Běžný uživatel, Běžné pořízení, Oprava, Pořádný software, Běžný den, Platící uživatel, CES, Vážný problém


Určitě si přečtěte

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 86

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?