Windows 10 | Windows 7 | Aktualizace

Windows 7 budou po aktualizaci upozorňovat uživatele na blížící se konec podpory

Windows 7 budou po aktualizaci upozorňovat uživatele na blížící se konec podpory

Do konce podpory Windows 7 zbývá již jen necelých 300 dnů, přesto tento operační systém stále běží na poměrně značném počtu počítačů. Microsoft se rozhodl, že musí jejich uživatele na blížící se konec upozornit a vydal kvůli tomu speciální aktualizaci.

Aktualizační balíček KB4493132, označený jako „Windows 7 SP1 support notification“, bude vypuštěn do světa prostřednictvím služby Windows Update. Má v podstatě jeden jediný úkol: zobrazovat upozornění na nadcházející konec života systému Windows 7 a „povzbudit“ uživatele k přechodu na systém Windows 10.

Už je čas, musíme jít!

Operační systém Windows 7 zahájil svou éru v říjnu 2009, takže letos oslaví kulaté výročí. Jeho oficiální podpora končí 14. ledna 2020 – po tomto termínu již (s výjimkou poměrně drahé prodloužené podpory do roku 2023) nebude Microsoft vydávat aktualizace a opravy.

Klepněte pro větší obrázek
Úkolem obrazovky je upozornit na blížící se konec

Uživatelé, kteří chtějí pracovat s aktuálním a bezpečným operačním systémem, nebudou mít po tomto datu jinou možnost než upgradovat na Windows 10. To se týká nemalého počtu počítačů – dle dat analytické firmy Net Applications běžely v únoru „sedmičky“ na téměř 40,2 % desktopů.

Je jasné, že ne všichni uživatelé budou schopni na upozornění reagovat upgradem či pořízením nového počítače. V mnoha firmách jsou Windows 7 stále dominující verzí operačního systému a je především na správcích informačních technologií, aby blížící se konec podpory vyřešili.

Upozornění pro uživatele

Obrazovka s upozorněním by se měla zobrazit několikrát v průběhu roku. Microsoft doufá, že uživatelé díky ní naplánují a připraví přechod ze systému Windows 7 na novější verzi. Podle dosavadních informací bude naštěstí možné upozorňující dialog deaktivovat.

Oznámení se začnou zobrazovat 18. dubna 2019 a kromě textu budou obsahovat i odkaz na oficiální stránku k ukončení podpory systému Windows 7, kde lze získat další informace. Zde se dozvíte, že po 14. lednu nebude MS poskytovat technickou podporu, aktualizace softwaru ani bezpečnostní aktualizace a opravy.

Na závěr nemůže chybět varování: „I když můžete i dál používat svůj počítač se systémem Windows 7, bez dalších softwarových a bezpečnostních aktualizací se vystavujete vysokému riziku v podobě virů a malwaru.“

Diskuze (47) Další článek: Evropská komise opět drtí Google. Udělila mu pokutu za reklamu ve vyhledávači

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Bezpečnost, Windows 7, Operační systémy, Aktualizace, Windows Update, Neto Applications, Konec podpory, Uživatelé, Operační systém, Podpora, Upozornění, Window, Systém


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu