Google | Chrome | Windows 7

Windows 7 brzy končí. Chrome je ale bude podporovat minimálně do půli roku 2021

Podpora Windows 7 skončí již 14. ledna. Po tomto datu již drtivá většina uživatelů tohoto systému nedostane žádné aktualizace. Přesto ale bude Google se svým Chromem podporovat minimálně dalších 18 měsíců.

Konečná podpory Windows 7 znamená, že po 14. lednu již systém nedostane žádné aktualizace, ani ty bezpečnostní. Uživatelé se tak vystavují riziku, že někdo zneužije nově objevené chyby, které již nezískají záplatu. Pro běžné uživatele je nejsnazší přejít na aktuální Windows 10, pro firmy se ale může jednat o náročný a komplikovaný proces. I proto Microsoft nabízí možnost dokoupit si podporu na další roky, ta je ale značně drahá.

Takovým firmám a uživatelům, kteří se rozhodnou ještě setrvat na Sedmičkách, nyní jde vstříc i Google. Ten na svém blogu uvedl, že starý systém bude s jeho prohlížečem Chrome podporovat minimálně dalších 18 měsíců, tedy alespoň do 15. června 2021.

Co pro vás znamená konec podpory Windows 7?

Diskuze (32) Další článek: Windows Terminal přijde s novými funkcemi. Přibude i vtipná simulace staré CRT obrazovky

Témata článku: Google, Software, Microsoft, Windows, Prohlížeče, Operační systémy, Windows 10, Bezpečnost, Chrome, Aktualizace, Windows 7, Chrome Enterprise, Podpora, Systém, Půl, Uživatelé, Půl roku


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky