Microsoft | Windows 11 | Windows 365

Windows 365 se těsně propojí s Windows 11. Cloudový systém poběží i bez internetu

Nebyly to jen chystané novinky pro Windows 11, které Microsoft před pár dny představil. Jeho vize hybridní budoucnosti zahrnuje také cloudové počítače. Jeho službu Windows 365 čekají významné inovace, které se aspoň z části s Jedenáctkami přímo pojí. Snahou je platformy propojit, aby se mezi nimi dalo snadno přepínat.

Chystá se nový klient, který se časem stane součástí základní výbavy Windows 11, ale nainstalujete jej také do Windows 10. Klient nabídne tipy pro práci a ovládání nebo nástroje pro správu a diagnostiku. Dnes můžete Windows 365 používat v prohlížeči, případně v letitém klientu pro vzdálenou plochu.

Bude také možné se z prostředí lokálních Windows 11 přepnout do Windows 365 tak, jako byste se přepnuli na virtuální plochu. Využijete k tomu tedy buď tlačítko na hlavním panelu, nebo klávesovou zkratku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Aby bylo používání cloudového počítače co nejsnazší, umožní Microsoft dokonce bootování přímo do Windows 365. Znamená to, že nejdříve nastartuje lokální instalace Windows 11, pak se přihlásíte přes Windows Hello a hned poté se už systém přihlásí do cloudového počítače, takže tenhle krok nebudete muset činit manuálně.

Půjde to i bez připojení

Časem dokonce padne největší překážka v používání cloudového počítače, který není dostupný bez připojení. Microsoft v tomto případě zmiňuje ještě méně detailů než u výše popsaných funkcí, Windows 365 Offline nicméně nabídne práce v režimu bez připojení. K tomu bude potřeba data stáhnout do mezipaměti.

O kolik dat půjde nebo jak spolehlivé toto řešení bude, nevíme. Redmondští pouze předesílají, že když vypadne připojení, nabídne vám systém práci offline. Jakmile se zase připojíte, změny se synchronizují s cloudem. Microsoft neposkytl ani časový rámec, takže nevíme, kdy tuto funkcionalitu nabídne.

Zdroje: Microsoft 365 Blog | Microsoft Mechanics / YouTube | Microsoft Security Blog | Windows IT Pro Blog | živá prezentace Windows Powers the Future of Hybrid

Diskuze (7) Další článek: Konec bezplatného Gmailu na vlastní doméně se posunul o měsíc. Známe nové podrobnosti

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Cloud, YouTube, Internet, Windows 10, Windows 11, Operační systémy, Blog, Windows 365, Windows Hello, Připojení, Klient, Počítač, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra
Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak se dobře zorientovat při koupi televizoru, co chtít, co koupit, jak koupit a proč nastavit to/ono. Článek není jen o testu konkrétního televizoru, ale má komplexnější pojetí se subjektivněji laděným nádechem.

Alexandr Bray
Google TVRecenzeTestAndroid TV4K TVSonyUživatelské recenzeTestyPrůvodce nákupem