Windows 2000 Professional a nároky na počítač

Windows 2000 Professional (dříve Windows NT 5.0 Workstation) se blíží, jaký počítač jim bude vyhovovat?
Produkty společnosti Microsoft jsou mimo jiné známé svojí velkou náročností co se hardwarové konfigurace týká. Stejně jako v minulých verzích si i Windows 2000 budou nejlépe rozumět s tím nejlepším, nejrychlejším a nejnovějším, co počítačový trh nabízí. Ale co většina uživatelů, která si nový počítač dovolit prostě nemůže?Minimální konfigurace nutná pro instalaci druhé beta-verze Windows 2000 Professional ze naprosté minimum pokládá následující konfiguraci:
  • 32-bit Pentium 166 MHz x86-kompatibilní mikroprocesor (nebo kompatibilní procesor jiných výrobců)
  • 32 MB operační paměti
  • Pevný disk s minimálně 274 MB volného místa
  • VGA monitor nebo vyšší
  • Pro spuštění instalace přímo z CD-ROM je nutný počítač, kde lze tato funkce nastavit, jinak je třeba disketové mechaniky pro spuštění instalace spouštěcími disketami. Poslední možnost je spuštění instalace z lokálního disku, na kterém je kopie instalačních souborů
  • KlávesniceVolitelně je možné připojit
  • Myš nebo jiné polohovací zařízení
  • Jeden nebo více síťových adaptérů
Tyto minimální nároky by se do uvedení finální verze systému na trh neměly změnit. Je zřejmé, že pracovní stanice určená k plnění komplikovanějších úkolů, než je samotná instalace systému, bude mít požadavky ještě vyšší. Především to platí o velikosti operační paměti a volném místě na disku.Zatímco 300 MB pevný disk se v novějších počítačích tak často nevyskytuje, 32 MB operační paměti bylo dlouho pokládáno (především kvůli své ceně) za lepší standard. I v současné době se můžeme setkat s nabídkou počítačových sestav, které nabízí paměti ještě o polovinu méně. Pokud vyjdeme z minimálního požadavku a skutečných potřeb nynější verze Windows NT (12 MB a 32 MB), můžeme předpokládat, že Windows NT 2000 Professional budou k normálnímu chodu vyžadovat alespoň 64 MB paměti.
Váš názor Další článek: Co dělat, když po upgrade z Windows 95 na Windows 98 nefunguje tisk

Témata článku: Microsoft, Windows, Nárok, Minimální konfigurace, Windows 7 Professional

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost