Windows 2000: jak se vyvíjejí, jak se budou testovat

Windows 2000 alias NT 5.0 se blíží... ale jak?
Windows 2000 (dříve Windows NT 5.0) budou nejdůležitějším produktem, který Microsoft v horizontu zhruba roku uvede – o tom vůbec není sporu, a nic na tom nezmění ani rychle se blížící Office 2000. Firma poprvé velmi podstatně mění způsob testování, když dává tento produkt k dispozici široké obci zájemců. Změny jsou především dvojí – jednak si může tzv. „preview copies“ objednat naprosto každý, bez ohledu na to, zda je oficiálním testérem, vývojářem, členem MSDN nebo třeba zaměstnancem u konkurence, a jednak se testování poprvé rozšiřuje v takovéto míře mimo hranice USA. Microsoft toto zrealizuje u nejbližší verze Windows 2000 (Beta 3) a také Office 2000 (Beta 2) – zde paradoxně platí, že Beta 2 u Office je blíže finální verzi než Beta 3 u Windows 2000. Microsoft nazývá tyto verze jako „public beta release“, tj. betaverze k veřejnému testování. Jednotlivé betaverze budou k dispozici v různých zemích v nestejných, i když se časově příliš nelišících časových obdobích. Zájemci budou muset za tyto betaverze zaplatit – je ale nutné uvést, že názory, že se jedná zase o další politiku Microsoftu, jak vytahat lidem z kapes peníze, oprávněné nejsou. Cena za zaslání tohoto cédéčka je 20 dolarů, což firmě významný zisk nepřinese – platí z toho balné a poštovné a také docela dobrou technickou podporu pomocí diskusních skupin (v těchto skupinách „pracují“ specialisté Microsoftu, kteří poctivě odpovídají na dotazy, i sebepitomější – nových příspěvků bývá denně i mnoho tisíc). Rovněž platí, že pro účastníky seminářů a roadshow jsou tyto Preview Kity zdarma (podrobnější informace jsou na webu Microsoftu). Tento příjemný fakt je maličko zkalen dalším odkladem Windows 2000. Windows 2000 Beta 3 má být zveřejněn na přelomu března a dubna – později, než se očekávalo, neboť „kandidát číslo 0“ této verze byl na světě loni v prosinci, zřejmě se ale našlo hodně chyb. Microsoft neuvádí, zda tento odklad třetí betaverze Windows 2000 (zruba o měsíc, očekával se únor) posune uvedení finální verzi nebo ne – zejména náročné serverové technologie zřejmě dávají programátorům Microsoftu „zabrat“.
Váš názor Další článek: Apple oznamuje rekordní zisk a první růst obratu za dlouhou dobu

Témata článku: Windows, Beta testování, Beta


Určitě si přečtěte

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

** Evropská komise přijala legislativní návrh na zrušení střídaní času ** Možná tak v březnu 2019 přesuneme ručičky hodinek naposledy ** Od toho okamžiku bude permanentně platit letní čas

Karel Kilián | 98

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku