Microsoft | Windows 11 | Windows Insider

Windows 11 zlepšují sdílení souborů a řeší nepřehledné přetečení hlavního panelu

Testování v programu Windows Insider pokračuje dvěma sestaveními. Jedno najdete v kanále Beta, druhé v kanále Dev. Jedno z hlavních vylepšení však najdete v obou. Microsoft zlepšuje sdílení se zařízeními, které se nachází ve vaší blízkosti. K detekci už nepoužívá jen Bluetooth, ale také User Datagram Protocol (UDP).

Windows nicméně vyhledávají jen v privátních sítích. Díky tomu se zlepšuje šance, že budete moct snadno sdílet s desktopovými počítači, které Bluetoothem typicky vybavené nejsou. Prostřednictvím nabídky pro sdílení teď odešlete místní soubory na OneDrive. Ve Windows s OneDrivem sice typicky pravděpodobně pracujete přes Průzkumník, ale tohle je další cesta. Zatím je sdílení omezené na účty Microsoft.

Pro Windows 11 build 22622.436, která přistály v kanále Beta (tj. aktualizace KB5015888), dále platí, že se v nich Terminál Windows stává výchozím terminálovým prostředím. To znamená, že se v něm budou otevírat všechny aplikace příkazového řádku. Změníte to v Nastavení v sekci Soukromí a zabezpečení | Pro vývojáře. Musíte také mít Terminál aspoň ve verzi 1.15.

Mezitím Windows 11 Insider Preview build 25163 v kanále Dev mění přístup k přetečení hlavního panelu. Pokud se ikony na hlavní panel nevešly, zobrazovaly Jedenáctky za oddělovačem jen jednu ikonu. Teď na místě sedí nabídka, v níž po otevření uvidíte všechny zbývající ikony. Je to funkce, kterou komunita objevila deaktivovanou v útrobách systému před několika měsíci, více případně ve starším článku.

Zdroje: Windows Insider Blog (1, 2)

Diskuze (12) Další článek: Čínský SMIC vyrábí 7nm čipy. Pravděpodobně to není technologický skok, ale sprostá průmyslová špionáž

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,