Windows | Windows 11 | Windows Insider

Windows 11 vylepší správu nainstalovaných programů. Přepracuje sekci Aplikace a funkce

Pokud chcete ve Windows 10 spravovat nainstalované aplikace, stačí v Nastavení otevřít sekci Aplikace a funkce. V novějších Windows 11 je postup stejný, ale uživatele tohoto operačního systému čeká inovace vzhledu a funkcí této sekce, informuje Windows Latest.

V testovacím sestavení s číslem 22494 Microsoft testuje nový design podstránky Nainstalované aplikace. Nově se po otevření sekce Aplikace a funkce zobrazí seznam nainstalovaných aplikací UWP (Univerzální platforma Windows – na softwarové platformě nezávislé prostředí Microsoft určené pro vývoj univerzálních aplikací) a desktopových aplikací.

Změny v sekci Aplikace a funkce

Nastavení systému Windows umožňuje procházet seznam aplikací, nicméně největším problémem současného designu je nutnost nekonečného posouvání. Přestože aplikace obsahuje vyhledávací pole, nelze změnit způsob zobrazení, takže k nalezení konkrétních aplikací je nutné neustále procházet celý seznam.

Právě zde se odehrává největší změna, kterou nastínilo sestavení číslo 22494. Sekce Aplikace a funkce je v něm rozdělena do samostatných kategorií, přičemž každá kategorie má svou vlastní stránku. V novém provedení tak lze například kliknout na Nainstalované aplikace a zobrazit všechny nainstalované programy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Tři různé režimy zobrazení

Kromě toho budou k dispozici tři různé režimy zobrazení. Ve výchozím rozložení jsou položky zobrazovány v podobě seznamu, ale volitelně je možné přepnout na miniatury, které vypadají podobně jako živé dlaždice. Právě toto nové rozložení podobné dlaždicím řeší problém nekonečného posouvání.

Vylepšené řazení a filtrování

Kromě inovovaného designu pracuje Microsoft na dalších pokročilých funkcích. Seznam aplikací lze řadit podle abecedy, od nejmenších po největší, od největších po nejmenší, či podle data instalace. Při použití aktualizovaných filtrů zmizí ze seznamu všechny nerelevantní aplikace.

Microsoft v současné době provádí A/B testování těchto vylepšení v rámci testovacího programu Windows Insider v kanálu Dev Channel. Očekává se, že se tyto změny objeví ve Windows 11 verze 22H2, která by měla být vydána v říjnu 2022. Je však také možné, že inovovaná stránka Aplikace a funkce bude uvolněna v rámci aktualizačních balíčků.

Diskuze (10) Další článek: Procesory AMD Epyc Milan-X s 3D V-Cache zvyšují výkon dle měření Microsoftu až o 80 %

Témata článku: Windows, Microsoft, Operační systémy, Windows 11, Windows Insider, Design, Zobrazení, Aplikace, Seznam, Nainstalovaná aplikace, Sekce, Funkce, UWP, Deva Channel, Windows Latest, Operační systémy na Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** Česká videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Božská zadní vrátka: Počítač s Windows můžete šmírovat z webového prohlížeče a pomocí API

Božská zadní vrátka: Počítač s Windows můžete šmírovat z webového prohlížeče a pomocí API

** Ve Windows je už nějaký čas funkce Device Portal ** Po aktivaci spustí webový server ** Můžete s ním počítač šmírovat přes prohlížeč a HTTP REST API

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuWindows
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix