Microsoft | Operační systémy | Windows 11

Windows 11 v tmavém režimu nabídnou i „temné zvuky“

Že Jedenáctky dorazí s novou sbírkou systémových zvuků, jsme věděli. Až rozhovor magazínu CNBC se zvukovým designérem Matthewem Bennettem však odhalil, že Microsoft si na detailech dal záležet. Ve Windows 11 se totiž zvuky budou měnit podle nastaveného barevného motivu.

Se světlým budou zvuky jasnější a veselejší, s tmavým pak hlubší a tlumenější. Bennett, který ozvučil i Windows 8 a 10, v rozhovoru také popsal, proč vybíral konkrétní tóny. Často totiž foneticky připomínají jejich význam. U varování je cítit „ehm“, v upozornění kalendáře zase tříslabičné ka-len-dář.

Nová kolekce je již dostupná v testovacích sestavení Windows 11. V adresáři C:\Windows\Media přibyla nová složka dm (dark mode) obsahující deset alternativních zvuků, se kterými se v systému setkáte nejčastěji.

Jde o varování aplikací na popředí či pozadí, oznámení různých typů aplikací, připojení/či odpojení hardwaru nebo varování dialogového okna pro UAC (řízení uživatelských účtů, administrátorská oprávnění. Zvuky světlého i tmavého motivu jsme srovnali v přiloženém videu, kde navíc pro referenci najdete i ukázky z Windows 10. (V přehrávači si zapněte zvuk.)

Diskuze (8) Další článek: Na Mapy.cz zamířily uživatelské recenze. Pomohou s výběrem kvalitních míst

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,