Windows 11 | Operační systémy

Windows 11 už půjdou přenést i na jiný počítač. Do obchodů zamířil nový typ licence

Microsoft vydal nový systém již 5. října 2021, tehdy ale jen formou aktualizace pro Windows 10, případně coby jednorázovou licenci typu OEM určenou pouze pro jeden počítač. Až nyní ale do obchodů zamířily i krabicové a elektronické verze s přenositelnou licencí (tzv. FPP), které bude možné v budoucnu použít i na novém PC.

Z českých e-shopů je má v nabídce zatím jen Alza, a to v české a anglické verzi. Varianta Home stojí 3490 Kč, Pro pak 5990 Kč. Cena je shodná jak u elektronické verze s odkazem ke stažení, tak „krabicovky“ s instalačním flashdiskem.

Zajímavé je, že již dříve prodávaná fyzická OEM verze Windows 11 se distribuuje na DVD. I ta ale má v balení klíč a odkaz ke stažení, protože počítače s optickou mechanikou jsou dnes již vyhynulým druhem.

Diskuze (53) Další článek: Přenosná větrná turbína o velikosti litrové lahve na cestách nabije gadgety obnovitelnou energií

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Windows 11, Operační systémy, Licence, Typ, Verze, Počítač, Nový typ, Obchod, Software na Heureka.cz