Microsoft | Hardware | Windows 11

Windows 11 tady nemají co dělat. Microsoft zobrazí varování na ploše nepodporovaného počítače

Windows 11 tady nemají co dělat. Microsoft zobrazí varování na ploše nepodporovaného počítače

Microsoft experimentuje se dvěma novými metodami, jak upozornit uživatele systému Windows 11, že ho nainstalovali na nepodporovaný hardware. V nejnovějších testovacích sestaveních se na tapetě plochy objevil vodoznak a podobné varování se vyskytuje i na úvodní stránce aplikace Nastavení.

Pokud je testovací sestavení spuštěno na nepodporovaném hardwaru, vodoznak na ploše uvádí „systémové požadavky nejsou splněny“. Objevuje se vedle čísla sestavení, které se zobrazuje pouze u zkušebních nebo předběžných verzí systému Windows. Je podobný poloprůhlednému vodoznaku, jež se zobrazuje, pokud operační systém není aktivován.

Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Upozornění na nepodporovaný hardware se objevila v nejnovějším sestavení uvolněném v rámci programu Windows Insider v kanálu Dev. Poněkud paradoxní je skutečnost, že Microsoft se o této změně vůbec nezmínil v příspěvku na blogu k sestavení Windows 11 22557.

Minimální hardwarové požadavky Windows 11 byly po uvedení vnímány jako kontroverzní, zejména proto, že operační systém oficiálně podporuje pouze procesory Intel 8. generace Coffee Lake nebo Zen+ a Zen 2 a vyšší. Microsoft později vysvětlil, že při běhu na starších procesorech docházelo k pádům systému mnohem častěji, což by znamenalo, že zážitek z používání nebude optimální.

Klepněte pro větší obrázek Varování na nepodporovaný hardware

To teoreticky znamenalo vyřazení milionů počítačů, nicméně existuje relativně snadný způsob, jak toto omezení obejít a Windows 11 na takové stroje nainstalovat. K instalaci lze použít nástroj pro tvorbu médií Media Creation Tool, nástroj Upgrade Assistant nebo stáhnout soubor ISO. To samozřejmě obnáší riziko, že na nepodporovaném hardwaru bude systém nestabilní nebo nespolehlivý.

Bude se varování zobrazovat všem?

Nyní se všem, kteří toto řešení použili, mohou začít po budoucích aktualizacích systému zobrazovat upozornění. Microsoft v minulosti používal podobná varování u neaktivovaných verzí systému Windows. Kromě toho také omezoval možnosti úprav funkcí, jako je tmavý režim, nastavení personalizace a motivů, dokud nebyl systém aktivován.

Klepněte pro větší obrázek Upozornění na nepodporovaný hardware v aplikaci Nastavení

Microsoft nedávno při jiné příležitosti prozradil, že bude testovat nová vylepšení systému Windows 11, která se nemusejí dostat do finální verze. Přesto jsou tato nová varování známkou, že firma chce upravit zobrazení upozornění na nepodporovaný hardware.

Prozatím se varování zobrazuje pouze uživatelům zapojeným do programu Insider, kteří používají Windows 11 na nepodporovaném hardwaru. Není známo, kdy a zda vůbec se dostane k široké veřejnosti. Vzhledem k tomu, že jde o relativně malou změnu, by mohla být zavedena prostou kumulativní aktualizací, ale může také přijít až s další funkční aktualizací, která se očekává později v tomto roce.

Diskuze (40) Další článek: Google postupně likviduje Hangouts. Chat ve firmách od března zaujme dominantní pozici

Témata článku: Microsoft, Windows, Hardware, Intel, Windows 11, Operační systém, Sestavení, Varování, Plocha, Systém, Coffee Lake, ISO, Zen +, Upozornění, Počítač, Medium Creation ToolSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Zapomněli na desktop. AMD zahazuje další příležitosti, situace v TSMC se komplikuje

Zapomněli na desktop. AMD zahazuje další příležitosti, situace v TSMC se komplikuje

Když AMD představilo svou řadu procesorů Ryzen 5000, dostalo tím Intel na kolena. Když AMD ukázalo RDNA 2 grafiky, Nvidia spatřila plnohodnotného vyzyvatele. O rok později je vše jinak a AMD nemá odpovědi.

Jan Pánek
TSMCProcesoryAMD
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle