Windows 11 | Microsoft Store

Windows 11: Microsoft Store se teď sice může naplnit aplikacemi, ale má to jednu podstatnou vadu

Microsoft s přípravou Windows 11 upravil pravidla pro publikování aplikací do Storu. Nově do něj budou moci vývojáři bez jakýchkoliv úprav nahrát klasické programy typu Win32. Jenže to má i jeden háček.

Uživatelé nebudou muset na webu hledat instalátory setup.exe nebo setup.msi, ale totéž jim nabídne integrovaný Microsoft Store s instalací na jedno kliknutí. Problém ale může být s tím, že takové programy se nebudou muset přes Store aktualizovat. V jiné větě zase firma uvádí, že aktualizace skrz Store ani nebudou možné a tvůrci toto omezení mohou obejít interní aktualizační službou (jako to mají třeba webové prohlížeče).

Rudy Huyn, architekt Microsoft Storu, toto nijak nerozporuje. Uvádí však, že aplikace, které se ze Storu instalují i aktualizují, budou jasně označené.

Pokud by tvůrce do Storu poslal aplikaci, která se neaktualizuje sama, hrozí, že rychle zestárne a zůstanou v ní bezpečnostní díry. To ale ostatně hrozí, i kdyby si uživatel takovou aplikaci stáhl někde z webu a sám by si musel hlídat také dostupnost novějších verzí. Můžeme tedy doufat, že se Store nebude hromadit podobnými mrtvolkami.

Takhle se publikují aplikace v novém Microsoft Storu ve Windows 11:

via Ghacks

Diskuze (32) Další článek: Biology překvapilo zjištění, že v žirafích komunitách vládne složitý matriarchální systém

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Windows 11, Microsoft Store, Setup, Aplikace, Store, Instalace, VadaKvantový počítač Phoenix od Atom Computingu má jako první 100 qubitů
Karel Javůrek
InvesticeKvantové počítačeStartupy
Sonic Colours Ultimate: původní zážitek s minimem novinek | Recenze

Sonic Colours Ultimate: původní zážitek s minimem novinek | Recenze

Původní hratelnost, vylepšená grafika a nějaké ty drobné změny navíc. Bude to však stačit?

Ladislav Novák
RecenzeArkády
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika