Windows 10 | Windows 11 | Spekulace

Windows 11? Microsoft pozastavil testovací verze, nechce si zkazit překvapení

Již 24. června by měl Microsoft ukázat budoucnost Windows. A to, co vypadalo jako běžná větší aktualizace systému, se začíná tvářit jako mnohem větší událost. Firma dokonce pozastavila vydávání testovacích beta verzí, aby novinky neunikly dříve.

V několika posledních týdnech Microsoft vydával nová sestavení pro uživatele programu Windows Insider, nenesly ale žádné velké vizuální změny. Úpravy se děly spíše na pozadí a firma si testovala i šíření aktualizací, aby se připravila na nadcházející verze. To bude ostatně pokračovat i nadále, žádné další změny se ale mezi uživatele zatím nedostanou.

Microsoft si totiž chce chystané novinky zachovat jako překvapení. Co konkrétně chystá, se dozvíme buď z úniků, nebo až onoho 24. června. A co to bude? Šušká se o největší změně za poslední roky – nástupu Windows 11. Naznačují to nejen velké tajnosti okolo aktualizace, ale i samotná upoutávka na červnovou událost – stín okna, který by měl spíše vytvořit matici ze čtverců, vytváří dvě čáry až nápadně připomínající číslo 11. Ostatně, podívejte se sami:

Velká otázka tak tedy je, zda se bude jednat o větší aktualizaci Desítek, nebo přejdeme na Jedenáctky i přestože Microsoft kdysi řekl, že Windows 10 budou poslední verzí Windows. Tak jako tak bychom se měli dočkat nového vzhledu, přepracovaného Microsoft Store a dalších novinek, které měly přijít do již zrušených Windows 10X. Tento rok to vypadá, že bude pro svět Windows opravdu zajímavý.

Zdroj: TechRadar

Diskuze (70) Další článek: Oko, do duše okno: Velikost zornice prozrazuje úroveň inteligence

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Windows Update, Operační systémy, Microsoft Store, Aktualizace, Windows Insider, Windows 11, Spekulace, Novinka, Desítka, Překvapení, Testovací verze, Uživatelé, Matice, VerzeZahoďte Windows, Linux i macOS. Už roky máme českou Helenku z Matfyzu

Zahoďte Windows, Linux i macOS. Už roky máme českou Helenku z Matfyzu

** Ajťáci z Matfyzu už roky vyvíjejí vlastní systém ** Má grafické rozhraní, tetris a kalkulačku ** Studenti se na něm učí programovat

Jakub Čížek
ČeskoOperační systémy
Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé programy na doma stojí pár tisíc korun, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro Windows

Stanislav Janů
Střih videaTipyNejlepší programySoftware
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Apple zahájil WWDC. Na keynote ukázal haldu novinek
Filip KůželMartin Miksa
Apple keynoteWWDC
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware
PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10