Windows 11 | Zdarma

Windows 11 jsou zdarma. Ale jen se správným počítačem

Windows 11 jsou zdarma. Ale jen se správným počítačem

Před premiérou Windows 11 se debatovalo, zda bude přechod z Windows 10 zdarma, nebo si Microsoft řekne o peníze. Dokonce se spekulovalo o novém modelu za měsíční paušál – kromě operačního systému a jeho aktualizací by uživatel dostal prostor na cloudovém disku a další služby.

Nic z toho se nepotvrdilo a Windows 11 budou zdarma. S jednou podmínkou – že máte kompatibilní hardware. Jak je na tom zrovna váš počítač, zjistíte během minuty:

Pokud vás počítač kompatibilní není (a nejde dokoupit TPM modul), budete muset koupit počítač nový. A tam už za nová Windows 11 zaplatíte – ať už to za vás v podobě OEM licence udělá výrobce, nebo si licenci koupíte sami.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jsou Windows 11 zdarma? Pro někoho ano, pro někoho ne.

Podobné to bylo už s přechodem na Windows 10. Upgrade byl dlouho úplně zdarma, později se stačilo prohlásit za hendikepovaného a poslední článek o bezplatném přechodu ze Sedmiček na Desítky jsme psali ještě před rokem:

Cena Windows 11

Microsoft se zatím o cenové politice nových licencí nijak nešíří. Ostatně Windows 11 mají jít mezi lidi až závěrem roku, takže je jen logické, že ceny budou oznámeny později.

Diskuze (71) Další článek: Elon Musk zkritizoval NASA kvůli jejímu postoji ke spolupráci s Čínou

Témata článku: Windows, Microsoft, Windows 11, Zdarma, Politika, Licence, Sedmička, Premiéra, Přechod, Počítač, Operační systémLáva vs. optický kabel. Na Islandu provedli jeden velmi netradiční test komunikační techniky

Láva vs. optický kabel. Na Islandu provedli jeden velmi netradiční test komunikační techniky

** Na islandském poloostrově Reykjanes se stále vylévá žhavá láva ** Místní telekomunikační společnost řeší, co udělá s optickými kabely ** Provedla proto experiment, kdy přes kabel nechala přelít lávu

Karel Kilián
IslandOptické kabelySopka
Nikola Tesla: Génius, který se neuměl prodat. Věděli jste, že studoval i v Praze?

Nikola Tesla: Génius, který se neuměl prodat. Věděli jste, že studoval i v Praze?

Nikola Tesla po sobě zanechal zhruba 700 vynálezů, z nichž mnohé změnily svět. Přesto se za života dostatečného uznání nedočkal. V červenci uplynulo 165 let od jeho narození.

Jan Spěšný
Vyšel Total Commander 10. Novinek je několik, ale dá se bez nich žít
Lukáš Václavík
Správce souborůTotal CommanderSoftware