Windows 10 | Windows 11 | Steam

Windows 11 jsou už u hráčů druhým nejpoužívanějším operačním systémem

Vyšly listopadové hardwarové a softwarové statistiky Steamu, které pravidelně ukazují, na jakém železe a operačních systémech se nejvíce hraje. Skoky v číslech mezi jednotlivými měsíci nebývají nijak dramatické, listopad 2021 je ale výjimkou. Přišly totiž Windows 11.

Nový systém Microsoft se už sice v tabulkách Steamu objevil i v říjnu, tehdy ale jeho podíl činil jen 1,82 % a pohyboval se někde mezi součtem všech edic macOS a Linuxem. V listopadu nicméně Jedenáctky vyrostly o téměř 6,5 procentního bodu a najdeme je již na 8,28 % herních počítačů.

Přeskočily tak i podíl Windows 7 (3,34 %), ale do zastoupení Windows 10 (83,38 %) mají ještě velmi daleko. Růst ale budou zejména na úkor Desítek, ty ostatně v listopadu přišly o šest bodů. Hráči ale nemusejí nikam spěchat, Windows 10 jsou – a ve střednědobém horizontu i budou – pro hráče stejně dobrým systémem, byť se Microsoft snaží budit dojem, že pro hry mají smysl už jen Windows 11.

Co dalšího se statistik Steamu vyplývá? Typický herní počítač obsahuje čtyřjádrový procesor od Intelu, 16 GB RAM, grafiku GeForce GTX 1060 a je připojen k monitoru s rozlišením 1920 × 1080 px.

Diskuze (14) Další článek: Nvidia ještě zdaleka nemá Arm jistý. Proti akvizici už je i americká FTC

Témata článku: Microsoft, Windows, Linux, Intel, Windows 10, Windows 11, Hry, Steam, Desítka, Listopad, Operační systém, Počítač, Hry pro PC na Heureka.cz