Microsoft | Windows 11 | Windows Insider

Windows 11 build 22622.440 zapíná očekávaná vylepšení. Třeba nabídku Otevřít v programu

  • Microsoft v kanále Beta zavádí několik viditelných novinek.
  • Většinou jsme je už v nějakém bodě otestovali buď oficiálně, nebo neoficiálně.
  • Distribuce nových funkcí je řízená, získá je sestavení 22622.440.

V programu Insider najdete aktualizaci KB5015890 pro verzi 22H2. Ve Windows 11 Insider Preview build 22622.440 Microsoft řízeně zapíná tři funkce, které budete znát, pokud vývoj sledujete. Než se pustíme do přehledu, připomínám, že pokud máte build 22621, můžete v kanále Beta upgradovat na větev s novými funkcemi.

Nyní již Redmondští zcela oficiálně aktivují nabídku s ikonami, které se při přetečení nevlezou na hlavní panel. Má tři tečky a představuje elegantnější řešení, než jaké předvedla první verze Jedenáctek. Tehdy za oddělovačem bylo místo pro jednu ikonu a zbytek jednoduše nebyl vidět.

Nedávno jsme vám radili, jak skrytou funkci aktivovat manuálně. Postup by měl být použitelný i nadále, pokud se vám nabídka ještě nezpřístupnila.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Více informací a předělaná nabídka

Pokud zachováte vycentrování ikon na hlavním panelu, pak vám tlačítko s widgety v levé části panelu nabídne nejen aktuální informace o počasí. Teď bude servírovat rovněž informace ze světa sportu nebo financí. V kanále Dev se zde zobrazují také odznaky s počtem zmeškaných událostí.

Ale neodbíhejme. Poslední větší a viditelnou novinku, kterou opět nemusí mít k dispozici všichni ode dne vydání, v sestavení 22622.440 představuje předělaná nabídka Otevřít v programu. Zhruba před měsícem se po krátké premiéře znovu ukázala v kanále Dev a mluví designovým jazykem Windows 11. Původní podoba pocházela z éry Windows 10.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Došlo ale nejen na facelift. Po vzoru mobilních systémů teď místo jednoho tlačítka OK nabízí tlačítka dvě: vybraný program pro otevření buď použijete jen jednou, nebo se v něm daný typ souboru otevře pokaždé. Pokud jste dříve stáli o trvalou asociaci, museli jste označit pole a pak teprve klepnout na OK.

Oprava programu v Nastavení

Microsoftu se dále povedlo o chlup snížit závislost na Ovládacích panelech. V Nastavení už můžete opravovat nainstalované klasické programy pro prostředí Win32. Dále skrze Nastavení odinstalujete aplikace, které mají určité závislosti. Týká se to typicky her ze Steamu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zdroje: Windows Insider Blog

Diskuze (57) Další článek: Čemu vděčí Homo sapiens za výkonnost svého mozku? Pomohly mu určité změny v dědičné informaci

Témata článku: Windows, Software, Microsoft, Windows 11, Operační systémy, Steam, Aktualizace, Windows Insider, Betaverze, Windows Insider Blog, Kanál, Sestavení, Otevřít v programu, Redmondský, Beta, DEVA, Nová funkce, Vylepšení, Operační systémy na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru