Windows | Windows 10X

Windows 10X se podívá i do běžných notebooků. Systém se objevil v emulátoru

Microsoft na letošní rok chystal vydání zcela nového systému Windows 10X, který se měl v prvé řadě zaměřovat na zařízení s duálními displeji. Nyní ale přehodnotil strategii a nyní se objevil i první screenshot z emulátoru, kde systém podporuje klasické zobrazení.

Firma vydala emulátor pro Windows 10X již v únoru, aby dala uživatelům a hlavně vývojářům náhled toho, jak bude systém vypadat a reagovat na aplikace. Primárně je, tedy alespoň byl, zaměřený na zařízení se dvěma displeji, což vyžaduje novou logiku pro práci s programy. Nedávno se ale objevila zpráva, že Microsoft přehodnotil své plány a svůj nový Surface Neo, dvoudisplejový počítač, odkládá a společně s tím i 10X.

Ty by ale nově měly být zaměřené i na běžné dotykové notebooky, jejichž podpora přitom měla přijít až mnohem později. Nyní byl v rámci emulátoru spatřen i důkaz toho, že se na této variantě pracuje. Systém by měl podporovat větší displeje, spekuluje se zde dokonce i podpoře Surface Hub – velkého all-in-one upraveného počítače pro zasedací místnosti a firemní využití.

Zároveň by mohl přijít na dotykové notebooky a různé hybridy, kde by našel využití – rozhraní systému je více upraveno pro dotykové ovládání, než klasické Desítky. Systém má vyjít na podzim. Zde ale uvidíme, zda nedojde ke zpoždění při vývoji.

Do klasických Windows brzy zavítá nové Start menu:

Zdroj: Neowin

Diskuze (11) Další článek: Co obnáší HDMI 2.1: Nové technologie obrazu i zvuku vyžadují moderní rozhraní

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Operační systémy, Windows 10, Windows 10X, Fluent Design, Surface Neo, Notebook, Systém, Windows +, Displej, Počítač, EmulátorCo vy na to? Nosíte na ruce chytré hodinky či náramky?
Vladislav Kluska
Co vy na to?HodinkyAnkety
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost