Windows | Windows 10X

Windows 10X se podívá i do běžných notebooků. Systém se objevil v emulátoru

Microsoft na letošní rok chystal vydání zcela nového systému Windows 10X, který se měl v prvé řadě zaměřovat na zařízení s duálními displeji. Nyní ale přehodnotil strategii a nyní se objevil i první screenshot z emulátoru, kde systém podporuje klasické zobrazení.

Firma vydala emulátor pro Windows 10X již v únoru, aby dala uživatelům a hlavně vývojářům náhled toho, jak bude systém vypadat a reagovat na aplikace. Primárně je, tedy alespoň byl, zaměřený na zařízení se dvěma displeji, což vyžaduje novou logiku pro práci s programy. Nedávno se ale objevila zpráva, že Microsoft přehodnotil své plány a svůj nový Surface Neo, dvoudisplejový počítač, odkládá a společně s tím i 10X.

Ty by ale nově měly být zaměřené i na běžné dotykové notebooky, jejichž podpora přitom měla přijít až mnohem později. Nyní byl v rámci emulátoru spatřen i důkaz toho, že se na této variantě pracuje. Systém by měl podporovat větší displeje, spekuluje se zde dokonce i podpoře Surface Hub – velkého all-in-one upraveného počítače pro zasedací místnosti a firemní využití.

Zároveň by mohl přijít na dotykové notebooky a různé hybridy, kde by našel využití – rozhraní systému je více upraveno pro dotykové ovládání, než klasické Desítky. Systém má vyjít na podzim. Zde ale uvidíme, zda nedojde ke zpoždění při vývoji.

Do klasických Windows brzy zavítá nové Start menu:

Zdroj: Neowin

Diskuze (11) Další článek: Co obnáší HDMI 2.1: Nové technologie obrazu i zvuku vyžadují moderní rozhraní

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Windows 10X, Fluent Design, Počítač, Systém, Windows +, Notebook, Surface Neo, Emulátor, Displej


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize