Windows 10 zkouší změny v pravém dolním rohu. Notifikace a panel s nastavením jdou od sebe

O změnách, které Microsoft chystá s notifikačním centrem se začalo mluvit již v loňském roce, letos prosákly i informace o přestěhování Cortany z vyhledávání právě do postranního panelu. Nyní je v rámci Insider Buildu Windows 10 možné si aktivovat novou sekci v nastavení, která odhaluje nové rychlé přepínače nastavení, všiml si MSPoweruser.

Rychlé nastavení se zřejmě přesune z notifikačního centra do samostatné položky, prozatím ozubeného kolečka zabydleného na spodním panelu. Zde naleznete zkratky k nejčastějším nastavením včetně jasu, Wi-Fi sítí apod.

Jednotlivé dlaždice lze tažením přesouvat (není nutné pro to chodit do nastavení jako nyní) a případně si jejich zobrazování vypnout/zapnout. Prozatím se jedná o testování – není tedy jasné, zda a kdy se funkce podívá od standardních Windows.

Diskuze (19) Další článek: Google vypustil nové Tasks. Zkombinují úkoly napříč službami

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Cortana, Windows Insider, Betaverze, Změna, Průzkumník souborů, Spodní panel, Postranní panel, Loňský rok, Notifikace, Notifikační centrum, Panel, Nová sekce, Roh, Nastavení, Rychlé nastavení, Dolní roh, Samostatná položka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů