Windows 10 | Operační systémy | Windows Insider

Windows 10 vylepší nastavení displeje a přebarví ikonu prehistorického Malování

Microsoft připravuje podzimní aktualizaci Windows a postupně přináší další a další novinky. V nejnovějším sestavení Windows Insider přidat lepší nastavení panelu zpráv a možnost vypnout automatickou úpravu jasu dle zobrazovaného obsahu. Změny se dočkaly i některé ikony ve Windows.

Na podzim bychom se měli dočkat nového vzhledu Desítek, velké kotrmelce ale nečekejte. K tomu ale přijdou i funkční změny. Jednou z největších by měl být nový panel se zprávami a počasím na hlavním panelu. Ten se nám již několikrát aktivoval a tak by měl být součástí i české verze, byť v aktuálních sestaveních opět zmizel. Microsoft na něm ale stále pracuje a není hotový – nyní třeba umožnil jeho větší úpravu, včetně zvolení oblíbených webů apod.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Windows umožní upravit panel se zprávami a vypnout automatickou změnu jasu

Novinek se dočká i samotné nastavení systému, kam firma konečně přidala, u podporovaných displejů, možnost vypnout automatickou změnu jasu v závislosti na zobrazovaném obsahu (Content adaptive brightness control). Tato funkce sice zvyšuje výdrž na baterii, může ale způsobovat nepříjemné změny jasu a barev, což může být v některých situacích nepříjemné. Novinkou je i přímé zobrazené HDR certifikace přímo v nastavení displeje. Prozatím by se měly ukázat u vybraných Dolby Vision a VESA DisplayHDR modelů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nové je rozhraní pro ovládání připojených kamer

Zcela nové je pak rozhraní pro správu a nastavení připojených kamer. Najdete zde jak ty síťové, tak i integrované či externí. Jednotlivé položky navíc umožňují rovnou zobrazit nastavení, jako je jas, kontrast, či zapnout/vypnout HDR, sledování očí apod.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nové ikony budou zřejmě u všech programů. Dočkalo se i staré Malování

Nesmíme zapomenout ani na očekávaný nový vzhled Windows. Microsoft poctivě přebarvuje a změny se tak dočkaly další ikony. Na řadu přišla nativní utilita pro screenshoty Výstřižek a skica či Windows Tools. Překvapivě má ale nový kabát i stařičké Malování. Microsoft tak s prehistorickým programem opravdu počítá i nadále. Ostatně, nedávno se ukázalo, že Malování 3D jej opravdu nenahradí.

Novinky jsou dostupné v nejnovějším testovacím sestavení Windows Insider a pro všechny uživatele Desítek by měly být v rámci podzimní aktualizace.

Diskuze (11) Další článek: Sledujte živě: Kosmická loď Sojuz se tříčlennou posádkou vyrazí k Mezinárodní vesmírné stanici

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Insider, Betaverze, Vesa, Nastavení, Malování, Panel, Jas, Dolby Vision, Ikona, Displej, DesítkaNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět