Windows 10 | Operační systémy | Windows Insider

Windows 10 vylepší nastavení displeje a přebarví ikonu prehistorického Malování

Microsoft připravuje podzimní aktualizaci Windows a postupně přináší další a další novinky. V nejnovějším sestavení Windows Insider přidat lepší nastavení panelu zpráv a možnost vypnout automatickou úpravu jasu dle zobrazovaného obsahu. Změny se dočkaly i některé ikony ve Windows.

Na podzim bychom se měli dočkat nového vzhledu Desítek, velké kotrmelce ale nečekejte. K tomu ale přijdou i funkční změny. Jednou z největších by měl být nový panel se zprávami a počasím na hlavním panelu. Ten se nám již několikrát aktivoval a tak by měl být součástí i české verze, byť v aktuálních sestaveních opět zmizel. Microsoft na něm ale stále pracuje a není hotový – nyní třeba umožnil jeho větší úpravu, včetně zvolení oblíbených webů apod.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Windows umožní upravit panel se zprávami a vypnout automatickou změnu jasu

Novinek se dočká i samotné nastavení systému, kam firma konečně přidala, u podporovaných displejů, možnost vypnout automatickou změnu jasu v závislosti na zobrazovaném obsahu (Content adaptive brightness control). Tato funkce sice zvyšuje výdrž na baterii, může ale způsobovat nepříjemné změny jasu a barev, což může být v některých situacích nepříjemné. Novinkou je i přímé zobrazené HDR certifikace přímo v nastavení displeje. Prozatím by se měly ukázat u vybraných Dolby Vision a VESA DisplayHDR modelů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nové je rozhraní pro ovládání připojených kamer

Zcela nové je pak rozhraní pro správu a nastavení připojených kamer. Najdete zde jak ty síťové, tak i integrované či externí. Jednotlivé položky navíc umožňují rovnou zobrazit nastavení, jako je jas, kontrast, či zapnout/vypnout HDR, sledování očí apod.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nové ikony budou zřejmě u všech programů. Dočkalo se i staré Malování

Nesmíme zapomenout ani na očekávaný nový vzhled Windows. Microsoft poctivě přebarvuje a změny se tak dočkaly další ikony. Na řadu přišla nativní utilita pro screenshoty Výstřižek a skica či Windows Tools. Překvapivě má ale nový kabát i stařičké Malování. Microsoft tak s prehistorickým programem opravdu počítá i nadále. Ostatně, nedávno se ukázalo, že Malování 3D jej opravdu nenahradí.

Novinky jsou dostupné v nejnovějším testovacím sestavení Windows Insider a pro všechny uživatele Desítek by měly být v rámci podzimní aktualizace.

Diskuze (11) Další článek: Sledujte živě: Kosmická loď Sojuz se tříčlennou posádkou vyrazí k Mezinárodní vesmírné stanici

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Windows 10, Aktualizace, Operační systémy, Windows Insider, Betaverze, Displej, Jas, Vesa, Desítka, Ikona, Bright, Malování, Panel, Nastavení, Brightness, Win + N, Dolby Vision, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace