Windows 10 | Aktualizace | Windows Update

Windows 10 umožní uživatelům přístup k volitelným aktualizacím a aktualizovaným ovladačům

Windows 10 umožní uživatelům přístup k volitelným aktualizacím a aktualizovaným ovladačům

Nová funkce operačního systému Windows 10 umožní uživatelům přístup k dostupným volitelným aktualizacím a aktualizovaným ovladačům. Novinka se týká systému v aktuálním sestavení 19041.450, tj. s nainstalovanými srpnovými záplatami, informuje server Windows Latest.

Do jisté míry se dá konstatovat, že Microsoft se tak vrací k pojetí, které dobře známe ze starších Windows 7. Zde byly volitelné systémové aktualizace a někdy i nové verze ovladačů hardwaru nabízeny v samostatné sekci.

Volitelné ponechá na uživateli

Tato funkce odstraňuje krkolomnou cestu získávání aktualizací ovladačů prostřednictvím Správce zařízení. Místo toho budou mít uživatelé přístup k volitelným aktualizacím ovladačů a systému v sekci Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update-Zobrazit volitelné aktualizace.

Klepněte pro větší obrázek 
Zobrazit volitelné aktualizace

Klíčový rozdíl mezi Windows Update a Správcem zařízení je ten, že Správce umí zjistit nové ovladače pouze pro konkrétní hardware. Proti tomu Windows Update detekuje aktualizace pro všechna zařízení, pro která jsou dostupné.

Možnost zobrazení volitelných aktualizací přináší pro Windows 10 verze 2004 srpnová bezpečností záplata. Pro starší verze operačního systému bude tato funkce zpřístupněna v dohledné budoucnosti – taktéž formou updatu.

Kde nabídku najdete?

Nabídka pro zobrazení volitelných aktualizací a ovladačů se dle dostupných informací má zobrazovat jen tehdy, budou-li nějaké k dispozici. Na samostatné stránce pak bude možné zvolit požadované balíčky a zahájit jejich instalaci.

Na tuto stránku se můžete dostat také tak, že po klepnutí na tlačítko Start zadáte Zobrazit volitelné aktualizace. Do třetice všeho dobrého vede ke stejnému cíli cesta přes klávesovou zkratku Win+R a příkaz ms-settings:windowsupdate-optionalupdates.

Stále to však neznamená, že uživatelé získají plnou kontrolu nad vším, co jim Microsoft bude instalovat. Služba Windows Update bude stále automaticky instalovat některé aktualizace bez ohledu na uživatele. Jednou z možností, jak se tomu vyhnout, je dočasné pozastavení aktualizací. Aktualizace lze také blokovat pomocí registru systému Windows či firemních politik.

Diskuze (11) Další článek: Nevyzpytatelné cesty textilních vláken komplikují vyšetřování zločinů

Témata článku: Windows, Microsoft, Windows 10, Aktualizace, Windows Update, Záplata, Operační systém, Ovladač, Přístup, Uživatelé, Windows Latest, OptionTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály