Cloud | Windows 10 | Windows Insider

Windows 10 umožní snadnou reinstalaci systému z cloudu

Foto: Microsoft
Windows 10 umožní snadnou reinstalaci systému z cloudu | Foto: Microsoft

Windows 10 již nyní umožňuje snadno začít od začátku s čistým systémem, kdy provede obnovu do základního nastavení. Nově se ale chystá služba, která si při havárii počítače stáhne aktuální image systému přímo z cloudu.

Novinku Microsoft začíná testovat v aktuálním sestavení Windows Insider, kde se objevily první náznaky, spuštěna ale prozatím není. Systém možnost obnovení z cloudu nabídne v případě, že se mi nepodaří nabootovat, či nastane jiný problém. Díky ní tak nebudete muset stahovat instalační image ručně ze stránek Microsoftu a využívat instalační flashdisk apod., vše se provede zcela automaticky.

Podobá se to tak procesu obnovení na macOS, který tímto způsobem již delší dobu funguje. U Windows 10 ale Microsoft musí řešit i to, že některé stroje mohou vyžadovat dodatečné ovladače od výrobce počítače, což by funkce měla podporovat. Prozatím tak lze očekávat, že se funkce v rámci testování rozšíří na počítače Surface a později i na další značky.

Desítky získají i vylepšenou kalkulačku:

Zdroj: The Verge

Diskuze (29) Další článek: „Děti narozené ve vesmíru nemusí být tak úplně lidmi,“ tvrdí známý biolog

Témata článku: Software, Microsoft, Cloud, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Insider, Surface, Betaverze, Image, The Verge, Systém, Počítač, Reinstalace


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch