Android | Windows 10 | Windows Insider

Windows 10 umí synchronizovat oznámení z telefonu. Nic s nimi ale nesvede

Aplikace Váš telefon pro Windows aktuálně dokáže zobrazit vaše SMS zprávy a poslední fotografie z telefonu. Microsoft ale chystá rozšíření. Krom již dříve oznámeného sdílení obrazovky nyní přidal zobrazování všech oznámení z mobilního zařízení.

Posílání SMS zpráv skrze aplikaci Váš telefon funguje již poměrně dlouho, Microsoft ale neustále pracuje na rozšiřování možností aplikace. Ta toho totiž oproti konkurenci prozatím moc neumí. Fotografie třeba sice synchronizuje, pouze ale několik málo posledních kusů a pro funkčnost aplikace je nutné být s počítačem a telefonem připojen na stejné síti.

Poznámka 2019-04-26 153521.jpg 
Aplikace Váš telefon nově umí zobrazit vaše oznámení.

Aktuální testování sdílení obrazovky je pak ještě omezenější, vyžaduje totiž konkrétní model telefonu i počítače. To se naštěstí netýká upozornění. Ty fungují s jakýmkoliv telefonem s Androidem 7 a novějším. Na počítači se vám ukáže celý obsah upozornění, bohužel ale na něj nelze jakkoliv odpovědět či reagovat. Konkurenční Pushbullet například umožňuje využít akční tlačítka, které notifikace obsahuje na telefonu.

Pozitivní ale je, že po smazání notifikace na PC se smaže i na telefonu. Je také možné si v nastavení programu Váš telefon zvolit, od jakých aplikací chcete notifikace na počítači dostávat.

Novinku mohou prozatím testovat členové programu Windows Insider s telefony s operačním systémem Android.

Jak funguje aplikace Váš telefon ve Windows 10?

Diskuze (5) Další článek: K Zemi se pomalu blíží třistametrový asteroid. Vědci už spřádají plány na jeho studium

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,