Windows 10 | Android

Windows 10 umí poslat odkaz z počítače na mobil. Bez Edge se to ale neobejde

Z telefonu s Androidem je možné již delší dobu posílat odkazy na váš počítač s Windows 10, nyní ale Microsoft přidal možnost opačnou. Z počítače můžete poslat odkaz na jakoukoliv stránku na svůj mobilní telefon. Má to ale háček – prozatím na to potřebujete prohlížeč Edge.

Fungování je jednoduché, stačí vyvolat klasický sdílecí dialog v rámci systému, vybrat položku Váš telefon a odkaz se automaticky odešle na spárované zařízení. Zde již vyskočí notifikace pro otevření stránky, což se ale bohužel neprovede ve výchozím prohlížeči, ale v aplikaci Your phone, kde vás Microsoft vyzve k instalaci Edge.

Funkce tedy potěší všechny, kteří používají Edge, těch je ale podle statistik minimum. Do budoucna by mu mohl pomoci aktuální přechod na Chromium, ten ale ještě chvíli potrvá. Snad se ale funkce rozšíří i do dalších míst, kde se dialog v systému používá. Dostupný je například i z Firefoxu či z Průzkumníka souborů, odeslat takto soubor do telefonu ale prozatím bohužel nelze.

Jak funguje propojení počítače s Windows 10 a telefonu s Androidem se můžete podívat na Mobilmanii.

Tyhle tipy pro Windows 10 možná neznáte:

Diskuze (26) Další článek: McDonald’s investuje 6,8 miliardy, aby jeho menu sestavovalo strojové učení

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Android, Firefox, Smartphone, Mobil, Odkaz, Your Phone, Window, Telefon, Prohlížeč, Počítač, Chrom, Průzkumník souborů, Dialog


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu